Manifestacja SOLIDARNOŚCI z Ukrainą na tarnowskim Rynku [ZDJĘCIA,WIDEO]

2022-02-24 19:00

„Tarnów stoi z Ukrainą”. To hasło manifestacji, która odbyła się w czwartek, 24 lutego na tarnowskim rynku. Kilkadziesiąt osób przyszło zamanifestować swój sprzeciw wobec tego co dzieje się za wschodnią granicą Polski. Były okolicznościowe przemówienia. Na koniec zapalono żółto-niebieskie znicze.

„Tarnów stoi z Ukrainą”

Kilkadziesiąt osób pojawiło się w czwartek, 24 lutego wieczorem na tarnowskim rynku żeby zamanifestować swój sprzeciw wobec agresji Rosji na Ukrainie. Podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce mieszkańcy solidaryzowali się z obywatelami Ukrainy, którzy znaleźli się w obliczu wojny na obszarze całego kraju. To wydarzenie bez precedensu, które będzie mieć poważne konsekwencje także dla Polski. Uczestnicy na koniec manifestacji zapalili żółte oraz niebieskie znicze.

- Mam znajomych z Ukrainy. Staram się wyobrazić sobie co teraz czują. Jak ja bym się czuła będąc na ich miejscu. To mnie pchnęło do udziału w tej manifestacji. Ja również przyszedłem zamanifestować współczucie ofiarom, których przybywa w wyniku działań wojennych na wschodzie. Chcemy wywrzeć presję na rządzących, aby nałożyli jak najsurowsze sankcje na Rosję. Rozgrywa się tragedia XXI wieku. Od rana kiedy dowiedziałam się co się stało, jestem wstrząśnięta tą sytuacją. Przyszłyśmy tu, bo jutro to może nas spotkać. Jesteśmy na tej samej liście co Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia czyli państwa dawnego bloku wschodniego. Putin się przed niczym nie cofnie, a jego apetyt wszyscy znają - powiedzieli reporterowi Radia ESKA uczestnicy manifestacji.

POSŁUCHAJ: Co o sytuacji na Ukrainie sądzą tarnowianie

Podczas czwartkowej (24.02.) sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, radni wszystkich klubów wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec bezprawnego ataku zbrojnego na Ukrainę, podejmując uchwałę, w której czytamy: „Samorząd Miasta Tarnowa i jego mieszkańcy solidaryzują się z Narodem Ukraińskim w obliczu brutalnej i niczym niesprowokowanej agresji ze strony Rosji. Jednoznacznie potępiamy agresję i przemoc, której obecnie doświadcza niepodległa Ukraina. Jesteśmy gotowi udzielić Mieszkańcom Ukrainy wszelkiej pomocy, będącej w zasięgu samorządu Miasta Tarnowa” - czytamy na stronie tarnow.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Wojna na Ukrainie to nie pierwszy haniebny wyczyn Putina. Wcześniej zdarzyło się to... Tysiące osób zginęło

Pytanie 1 z 10
Rosja czynnie zaangażowała się we wsparcie jednej ze stron konfliktu w czasie wojny o Górski Karabach. Między innymi przekazała dostawy broni warte prawie miliard dolarów:
Kraków w solidarności z Ukrainą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE