Lusławice: Zamieszka tu 40 rodzin. Dla kogo Mieszkanie Plus? Jaka stawka za czynsz?

2021-02-23 8:06
W Lusławicach powstanie blok w ramach programu Mieszkanie Plus
Autor: WIZUALIZACJA: ART - ARTUR GRODZIŃSKI Tak ma wyglądać blok w Lusławicach

W Lusławicach powstanie blok w ramach programu Mieszkanie Plus. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Klucze do mieszkań lokatorzy odbiorą we wrześniu za rok. Poznajcie szczegóły tej inwestycji!

W bloku w Lusławicach będzie mogło zamieszkać 40 rodzin. Szacuje się, że cena za czynsz wyniesie od 10 do 11 złotych za metr kwadratowy.

- Dedykujemy te mieszkania przede wszystkim młodym rodzinom z dziećmi. Nie zapominamy o seniorach i osobach niepełnosprawnych. Budynek będzie wyposażony w windę i wszelkie inne udogodnienia. Lokale zostaną przeznaczone na długoterminowy wynajem z możliwością sprzedaży przez gminę po ok. 20 latach - mówi Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna.

POSŁCUHAJ. O inwestycji mówi Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna

Najmniejsze mieszkania będą mieć 30 metrów kwadratowych i jeden pokój, zaś największe ponad 50 metrów i trzy pokoje. Powstanie też parking zewnętrzy na 40 samochodów.

- Będą to mieszkania wykończone „pod klucz”. W lokalach ściany i sufity będą pomalowane białą farbą akrylową, a podłogi w kuchniach i łazienkach wykończymy płytkami ceramicznymi. W pokojach zostaną zastosowane panele podłogowe. W łazienkach znajdzie się wanna lub kabina prysznicowa z brodzikiem. W kuchni dostępna będzie kuchenka z piekarnikiem gazowym lub elektrycznym - dodaje Dawid Chrobak.

Inwestycja powstanie dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych. Gmina Zakliczyn otrzymała 8,5 miliona złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE