Lisia Góra: Motocyklista zderzył się z samochodem dostawczym [ZDJĘCIA]

2021-09-08 12:30

O sporym szczęściu może mówić 42-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który swoim motocyklem uderzył w tył dostawczego Iveco. Do wypadku doszło podczas wyprzedzania przez wspomnianego motocyklistę ciągu pojazdów. Mimo upadku i sunięciu po asfalcie kilkunastu metrów jedyne obrażenia, jakie odniósł mężczyzna to złamanie kilku żeber.

Gdyby nie ten manewr mógłby zginąć

W poniedziałek 6 września, późnym popołudniem doszło do groźnie wyglądającego wypadku na drodze wojewódzkiej 984, a konkretnie na ul. Mieleckiej w Lisiej Górze. 42-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jechał motocyklem marki Yamaha i w pewnym momencie uderzył w tył samochodu dostawczego Iveco. Doszło do upadku i groźnie wyglądającego zderzenia. Na miejsce wypadku wezwano straż pożarną i ratowników medycznych. Po udzieleniu pierwszej pomocy motocyklista został zabrany do tarnowskiego szpitala na dalsze badania. Okazało się jednak, że jego obrażenia nie są tak poważne, jak poważnie wyglądał wypadek.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, w rozmowie ze świadkami wypadku oraz na podstawie śladów na miejscu zdarzenia, okoliczności, w jakich doszło do zderzenia pojazdów. Motocyklista, 42-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadąc swoim motocyklem wyprzedzał ciąg pojazdów, z który jeden wykonywał manewr skrętu w lewo do posesji. W tym momencie motocyklista widząc, że nie ma jak przejechać, położył swój motocykl na jednym boku i sunąc po asfalcie uderzył w tył samochodu dostawczego - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. I dodaje, że badania w szpitalny oddziale ratunkowym wskazały, że poszkodowany ma jedynie złamane kilka żeber, a jego stan został określony jako dobry.

Tymczasem policjanci prowadzą postępowanie w związku z wypadkiem drogowym. Trwa ustalanie wszystkie jego okoliczności oraz winnych stworzenia zagrożenia na drodze. Mimo że w kalendarzu jesień coraz bliżej, pogoda sprzyja kierowcom jednośladów, dlatego mundurowi ponawiają apel, do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy manewrach na drodze. Szczególnie dotyczy to wyprzedzania. Pamiętajmy też o dostosowaniu prędkości do warunków i obowiązujących ograniczeń. Da to więcej czasu na reakcję i pomoże uniknąć groźnych sytuacji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Kalendarz świąt nietypowych. Kiedy obchodzimy Dzień Seksu, a kiedy Dzień Pizzy?

Pytanie 1 z 15
Międzynarodowy Dzień Pizzy
Raport z anteny 8.09, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE