Likwidacja internatu w szkole Szczepanika. Wiemy, co powstanie w środku!

2021-09-16 12:31
Internat w tarnowie likwidacja
Autor: Łukasz Grygiel Internat od strony ul.Goldhammera przestał działać

Miasto zrezygnowało z prowadzenia i finansowania placówki. Szesnaścioro uczniów musiało znaleźć zakwaterowanie w miejskiej bursie. To spory kłopot, bo dotychczas mieszkali w tym samym budynku, z osobnym wejściem.

Urząd miejski jeszcze w wakacje podjął decyzję, aby od września wstrzymać nabór do internatu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika.

- U podstaw likwidacji z pewnością leżą sprawy finansowe. Z przesłanek medialnych, już od kilku lat było wiadomo, że miasto porządkuje bazę oraz infrastrukturę noclegową. I to też wiązało z się z Bursą Międzyszkolną. My byliśmy ostatnią szkoła gdzie internat funkcjonował - mówi Sławomir Sus, dyrektor szkoły Szczepanika w Tarnowie.

Pojawił się już nawet pomysł na zaadaptowanie pomieszczeń po internacie. Dyrekcja snuje plany, jak wykorzystać puste dziś sale.

- Nie możemy naruszać ścian i układu budynku. Tak naprawdę z czterech pokoi powstaną dwie sale. Jedna z nich będzie bardzo duża, to sala wykładowa – teoretyczna. W drugiej sali na grupy będą prowadzone zajęcia językowe. Pewne przygotowania do prac już ruszyły - dodaje Sławomir Sus.

W zlikwidowanym internacie wciąż prowadzona jest kuchnia. Posiłki przygotowywane są tam nie tylko dla uczniów szkoły, ale także klientów spoza niej. Dalsze losy tej placówki nie są jeszcze znane.

Sonda
Czy 60 lat to odpowiedni wiek na narodziny dziecka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE