Legenda punkrocka zagra w Tarnowie. Moskwa w Stowarzyszeniu „Przepraszam”

2023-01-21 12:29
Moskwa
Autor: Stowarzyszenie Przepraszam / Facebook Moskwa zagra w Stowarzyszeniu „Przepraszam”

W piątek, 27 stycznia 2023 roku, o godzinie 19:00 w Stowarzyszeniu „Przepraszam” przy Rynku 9 w Tarnowie zagra legenda polskiego punkrocka i undergroundu, łódzka grupa Moskwa. Koncert Moskwa Punk Rock Show będzie okazją do wysłuchania na żywo nieśmiertelnych przebojów podsumowujących czterdziestoletnią działalność jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiej sceny muzycznej.

Moskwa zagra w Stowarzyszeniu „Przepraszam”

Zespół Moskwa został założony w 1983 roku w Łodzi z przez Pawła „Gumę” Gumolę (wokal, gitara), Piotra „Rogoza” Rogozińskiego (gitara basowa) oraz Tomasza Grona (perkusja). Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, kończąc największą undergroundową imprezę w finałowej ósemce, co przełożyło się na ogólnokrajowy sukces. Pierwsze nagrania studyjne, będące pokłosiem festiwalu, osiągnęły dużą popularność w rozgłośniach radiowych grających muzykę niezależną. W 1985 roku Moskwa powróciła do Jarocina, tym razem jako gwiazda festiwalu.

W 1986 roku Moskwa nagrała na taśmie magnetofonowej zbiór 20 numerów pod zbiorczym tytułem „Nigdy!”. Album był rozpowszechniany przez muzyków, a w 2003 roku doczekał się reedycji w niezależnej wytwórni muzycznej Zima Records. W 1989 roku zespół zarejestrował pierwszy materiał studyjny pod tytułem „Moskwa”. Rok później nakładem Polskich Nagrań ukazała się płyta „Życie niezwykłe”. Kolejny album – „Koncert 1984”, zawierający nagrania zarejestrowane podczas występu w łódzkim klubie „Siódemki” 15 maja 1984, ukazał się w 2001 roku. W 2019 roku miała premierę ostatnia płyta Moskwy„XXI wiek” (Zima Records).

Podczas koncertu w Stowarzyszeniu „Przepraszam”, który odbędzie się 27 stycznia 2023 roku, Moskwa wykona najważniejsze numery powstałe w czasie jej czterdziestoletniej kariery. Więcej szczegółów znajduje się na Facebooku organizatora wydarzenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?
Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE