Koronawirus znowu groźny. NOWY przypadek w Tarnowie

2020-05-15 11:10
Koronawirus wrócił do Tarnowa
Autor: jarmoluk/Pixabay/cc0 Koronawirus wrócił do Tarnowa

Według oficjalnych danych sanepidu to pierwszy przypadek zakażenia w mieście od świąt wielkanocnych. Wygląda jednak na to, że ta osoba znosi chorobę dobrze. Nie trafiła bowiem do szpitala lecz przebywa w izolacji domowej. Służby nie podają natomiast czy przed potwierdzeniem choroby ta osoba mogła zarazić innych.

Informację przekazała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u kolejnych pięciu osób z Małopolski. Wśród nich jest też jedna z Tarnowa. Nie podano wieku, płci, ani okoliczności zakażenia. Wiadomo natomiast że ta osoba przebywa w izolacji domowej.

Co ważne to na razie jedyny czynny przypadek COVID-19. Pozostali mieszkańcy Tarnowa, którzy przechodzili chorobę zostali już uznani za zdrowych. Jak dotąd większość tarnowskich przypadków dotyczyła osób wracających z zagranicy.

Dodajmy że obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1113 osób. Z czego 528 osób uznawanych jest za tak zwanych ozdrowieńców. Jak dotąd w ani w Tarnowie, ani w powiecie tarnowskim nie zanotowano natomiast zgonów z powodu COVID-19.

Szkoły w nowym reżimie sanitarnym. Czy to realne? Rozmawiamy z dyrektorką warszawskiej szkoły