Koronawirus zmienił program Festiwalu Komedii TALIA. Jakie spektakle zobaczymy? [WIDEO

2020-10-01 10:30 Łukasz Grygiel
Festiwal Talia
Autor: Łukasz Grygiel Festiwal TALIA potrwa od 6 do 29 listopada

Będziemy się śmiać tylko na tarnowskich spektaklach. Zbliżający się dużymi krokami Festiwal Komedii TALIA będzie odbywał się w zmienionej formule. Z uwagi na pandemię, organizatorzy zrezygnowali z zapraszania zespołów teatralnych z całego kraju, a w to miejsce pojawią się tylko i wyłącznie własne produkcje Solskiego.

Panujące warunki wykluczyły normalne zorganizowanie XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2020. Organizatorom zależało jednak na ciągłości wydarzenia.

- Sięgamy po swoje tytuły, bo chcemy się pochwalić tym, co mamy najlepsze. Musimy sobie jakoś radzić i szukać energii, optymizmu i uśmiechu w swoim gronie - mówi Rafał Balawejder, dyrektor tarnowskiego teatru.

Przygotowania do Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie

Zmieniona formuła festiwalu wymuszona została obowiązującymi obostrzeniami i reżimem sanitarnym związanym z COVID. Organizacja imprezy, przy znacznie mniejszej ilości widzów, wykluczyła zbudowanie właściwego budżetu całego wydarzenia.

- Spektakle będą grane przez niemal cały miesiąc. Aktorzy będą wchodzić na scenę, co tydzień. Chcieliśmy uniknąć potencjalnej sytuacji, gdyby w trakcie trwania festiwalu doszło do ograniczeń w normalnej pracy tarnowskiej instytucji kultury ze względu na kwarantannę – dodaje Rafał Balawejder.

POSŁUCHAJ. O FESTIWALU KOMEDII TALIA MÓWI RAFAŁ BALAWEJDER

Podczas Festiwalu Komedii TALIA nie będzie profesjonalnego jury. Nagrodę przyznają w tym roku widzowie. Festiwal potrwa od 6 do 29 listopada.

W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną przedstawienia:

  •  „Mayday” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego (6-7 listopada),
  •  „Piaskownica” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza (12-13 listopada),
  • „W pokoju obok” w reżyserii Łukasza Gajdzisa (14-15 listopada),
  • „Heroiny” autorstwa i w reżyserii Agaty Biziuk (18-19 listopada),
  • „Księżniczka na opak wywrócona” w reż. Marcina Hycnara (20-21 listopada),
  • „Brzydal” w reż. Łukasz Fijała (25-26 listopada), „Śluby panieńskie” w reż. Wojciecha Malajkata (27-28 listopada).