Koronawirus zmienia plany tarnowian. Odwołana wycieczka do Berlina [AUDIO]

2020-02-28 15:30
Berlin mapa
Autor: Tama66/Pixabay/cc0 Wyjazd do Berlina musi poczekać. Powodem koronawirus

Były plany i wielkie nadzieje, jest spore rozczarowanie. Z powodu zagrożenia koronawirusem uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie nie wyjadą na Światowe Targi Turystyczne do Berlina. Młodzież miała wyjechać na początku marca. Wszystko trzeba było odwołać.

- Ta wycieczka to duża gratka, zwłaszcza dla uczniów profilu reklamy. 190 krajów w jednym miejscu, stoiska, prezentacje i kontakt z obcokrajowcami. Niestety, zagrożenie jest realne, a względy bezpieczeństwa przeważają. Dlatego zdecydowaliśmy o odwołaniu wyjazdu – tłumaczy dyrektorka placówki Magdalena Siedlik.

Rozważano także możliwość wyjazdu na zwiedzanie Berlina, bez udziału w Targach. To była opcja na wypadek, gdyby nie udało się odzyskać pieniędzy za rezerwację hotelu. - Gospodarze jednak bardzo ładnie znaleźli się w tej sytuacji i odzyskamy pełną kwotę – dodaje dyrektor Siedlik.

Posłuchaj: Dyrektorka ZSOiT w Tarnowie - Magdalena Siedlik

Wyjazd był przygotowywany od jesieni. Młodzież oglądała foldery, opiekunowie opowiadali o dobrych doświadczeniach z wyjazdów w poprzednich latach. Niektórzy w pośpiechu starali się o wyrobienie paszportów. Niestety, dokumenty muszą poczekać w szufladzie, na kolejną okazję.

- Kiedy opiekun wyjazdu powiedział, że wycieczka jest odwołana, na początku myśleliśmy, że to żart. Później zrozumieliśmy, że to konieczność, ale rozczarowanie pozostało – mówią uczniowie tarnowskiego „Szczepanika”. - Bardzo chcieliśmy jechać, jednak zdrowie jest najważniejsze, dlatego rozumiemy decyzję nauczycieli – dodają.

Posłuchaj: uczniowie ZSOiT w Tarnowie

Na razie inne planowane przez szkołę Szczepanika w Tarnowie wyjazdy nie są zagrożone. Nauczyciele deklarują, że zamiast do Berlina, uczniowie pojadą na kilkudniową wycieczkę, ale na terenie Polski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE