KORONAWIRUS w Urzędzie Miasta Tarnowa. COVID-19 potwierdzono u zastępcy prezydenta

2020-07-30 13:30 Tomek Piszczek
wiceprezydent Tadeusz Kwiatkowski
Autor: Urząd Miasta Tarnowa Wiceprezydent Tadeusz Kwiatkowski czuje się dobrze

Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski. Samorządowiec czuje się dobrze i nie ma objawów choroby. W związku z zaistniałą sytuacją w tarnowskim magistracie wdrożono wszystkie obowiązkowe procedury wynikające z przepisów o stanie epidemii. Mimo to urząd funkcjonuje normalnie.

- Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne - czytamy w komunikacie przesłanym przez Ireneusza Kutrzubę, rzecznika prasowego prezydenta Tarnowa. W Urzędzie Miasta Tarnowa, we współpracy z tarnowskim sanepidem, natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne: stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w bliskiej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie, od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostaną wymazy do testów.

Zastępca prezydenta czuje się dobrze. Nie ma żadnych objawów i przebywa w domu, gdzie kontynuuje pracę tyle że zdalnie. Dorota Krakowska i Sławomir Kolasiński do czasu otrzymania wyników testów również będą pracowali zdalnie.

Prezydent Roman Ciepiela ostatnie dni spędził poza urzędem. Przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z Tadeuszem Kwiatkowskim. Prezydent wraca do pracy w poniedziałek 3 sierpnia i przejmuje wszystkie swoje obowiązki. Urząd funkcjonuje normalnie.

Dodajmy że obecnie w Tarnowie zdiagnozowanych jest 8 osób z COVID-19. W powiecie tarnowskim kolejne 52 osoby. Od początku epidemii w mieście potwierdzono 25 przypadków koronawirusa, a w regionie 160. Aktualnie w Tarnowie i regionie kwarantannie poddanych jest 375 osób, z czego: 65 osób w mieście i 310 w powiecie tarnowskim.

Oddział Muzeum Historii Tarnowa i Regionu już otwarty

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.