Kończy się pewna epoka. Windows 7 odchodzi w zapomnienie

2023-01-11 11:10
Windows 7
Autor: Pixabay / Microsoft Windows 7

Windows 7 po blisko 14 latach od premiery przeszedł na stronę oprogramowań, które można określić mianem retro. Microsoft podjął oficjalną decyzję o wycofaniu wsparcia dla jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych. Oznacza to, że od 10 stycznia 2023 roku jego użytkownicy nie podlegają już ochronie przed cyberzagrożeniami.

Microsoft kończy wsparcie dla Windows 7

Windows 7, z którego, według danych StatCounter, korzysta wciąż 6,67% użytkowników odchodzi w zapomnienie. Od 10 stycznia 2023 roku dla tego systemu operacyjnego nie można już dokonywać nowych zakupów w aplikacjach, a także przestaje on podlegać ochronie przed cyberzagrożeniami. Nie oznacza to jednak całkowitego wyłączenia przez Microsoft popularnej „siódemki”. Będzie można nadal z niego korzystać, ale nie będzie to bezpieczne.

Premiera systemu operacyjnego Windows 7 miała miejsce 22 października 2009 roku. Pierwsza wersja przypominała wizualnie Windows Vista, który nie zbierał najlepszych opinii, ale szybko okazało się, że „siódemka” działa na najwyższym poziomie. System zyskał bardzo dużą popularność, która odbiła się rekordową, jak na produkty Microsoft, żywotnością, bowiem otrzymywał wsparcie prawie przez 14 lat.

Warto przypomnieć, że Microsoft zrezygnował ze wsparcia Windowsa 7 już 14 stycznia 2020 roku. Jednak klienci biznesowi mogli liczyć na aktualizacje od producenta jeszcze przez trzy kolejne lata. Tym razem i oni będą musieli się pożegnać z tym systemem operacyjnym. Aktualizowanie Windowsa 7 w ramach rozszerzonego programu zabezpieczeń skończyło się bowiem definitywnie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 60.? - QUIZ dla fanów kultowych brzmień

Pytanie 1 z 10
W którym roku ukazał się debiutancki album Boba Dylana?
Krystyna Mirek - Wszystkie Kolory Nieba [LEKKIE] VIVELO.PL
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE