Kierowcy byli w SZOKU! Traktorzysta jechał POD PRĄD tarnowskim odcinkiem autostrady

2022-07-01 10:00
Jechał traktorem pod prąd po A4
Autor: KMP Tarnów Jechał traktorem pod prąd po A4

Groźna sytuacja na A4 koło Tarnowa miała miejsce w środę, 29 czerwca. Traktor poruszający się po autostradzie pod prąd stwarzał poważne zagrożenie i wprawił w osłupienie wielu kierowców, którzy go mijali. Na szczęście nie doszło do zderzenia i nikomu nic się nie stało. Traktorzysta jednak poniósł surowe konsekwencje ryzykownego przejazdu.

Traktorem pod prąd po A4

Wysoki mandat i odholowany przez policję ciągnik. To konsekwencje, które spotkały 60-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego. Mężczyzna w środę, 29 czerwca nie dość że wjechał traktorem na autostradę, co jest zabronione, to jeszcze poruszał się nią pod prąd. Sytuacja miała miejsce tuż koło węzła Tarnów-Centrum. Traktorzysta z podniesioną kosiarką zmierzał właśnie w tym  kierunku, a zdezorientowani kierowcy zjeżdżali na prawy pas i pas awaryjny. Mogło się to skończyć tragicznie.

- Traktorzysta został zatrzymany tuż przed zjazdem. Kierowcą okazał się 60-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który tłumaczył policjantom, że chciał jechać od MOP Rudka w kierunku Tarnowa drogą techniczną wzdłuż autostrady. Jednak coś poszło nie tak, i znalazł się na autostradzie jadąc pod prąd. Postanowił kontynuować jazdę zjeżdżając, jak najbliżej dla siebie prawej strony czyli przy barierkach oddzielających pasy ruchu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. 

Traktorzysta został zatrzymany na 501 kilometrze autostrady przed zjazdem Tarnów-Centrum, do którego zmierzał. Był trzeźwy. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych i 5 punktami karnymi za jazdę pod prąd autostradą. Kolejne 250 złotych ma zapłacić za wjazd na autostradę ciągnikiem rolniczym.

Mundurowi przypominają, że ciągnikami rolniczymi nie można wjeżdżać na drogi ekspresowe i autostrady. Te pojazdy po drogach mogą się bowiem poruszać maksymalnie z prędkością 30 km/h. Tym razem skrajnie nieodpowiedzialna jazda mężczyzny skończyła się jedynie na strachu i podniesionym ciśnieniu innych kierowców.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...
Nowy Skarbiec Koronny na Wawelu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE