Dodatek węglowy. Kiedy wypłaty 3 tys. złotych na konto?

i

Autor: pixabay.com/ Unsplash: Lukasz Radziejewski

Kiedy wypłaty dodatku węglowego w Tarnowie? Miasto otrzymało już pieniądze

2022-09-22 12:22

Dzisiaj przed południem do tarnowskiego magistratu wpłynęły pieniądze na wypłaty dodatku węglowego dla osób, które ogrzewają tym surowcem swoje gospodarstwa domowe. Natomiast jutro, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, zostaną one wprowadzone do budżetu, a następnie powędrują do mieszkańców, którzy złożyli poprawnie wnioski.

Dodatek węglowy – kiedy tarnowianie otrzymają pieniądze?

Przypomnijmy, że pierwsze wnioski o dodatek węglowy trafiły do gmin po 15 sierpnia bieżącego roku. Samorządy miały na wypłaty 30 dni, a osoby, które najwcześniej złożyły wnioski powinny już otrzymać na konto 3 tysiące złotych, które pozwolą na zakup niezbędnego surowca energetycznego. Rządowe pieniądze początkowo miały dotrzeć do gmin 19 września, jednak nastąpiło kilkudniowe opóźnienie. Do Tarnowa środki na wypłaty dodatku węglowego dotarły w czwartek, 22 września.

– Pieniądze na wypłaty dodatku węglowego wpłynęły do miasta. Jutro odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Tarnowa, podczas której radni wprowadzą je do budżetu i będą mogły rozpocząć się wypłaty dla osób, które złożyły wnioski i zostały one pozytywnie zweryfikowane. Wypłatami zajmować się będzie Centrum Usług Społecznych – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Mieszkańcy mają czas na składanie wniosków o dodatek węglowy do 30 listopada 2022 roku. Przypomnijmy, że w międzyczasie rząd dokonał nowelizacji przepisów, która wydłużyła oczekiwanie na wypłatę z 30 do 60 dni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. NAJNOWSZY quiz o brytyjskiej rodzinie królewskiej! Ile wiesz o Elżbiecie II, Meghan czy Kate?

Pytanie 1 z 10
Ile diamentów znajduje się w koronie, która leżała na trumnie królowej?
Justyna Steczkowska szczerze o swojej emeryturze!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE