Kępa Bogumiłowicka: Czy będzie ograniczenie tonażu na Witosa? [ZDJĘCIA]

2022-05-10 15:30

Czy samochody ciężarowe będą mogły jeździć po odbudowanym moście w Ostrowie? Nowa konstrukcja oczywiście udźwignie TIR-y, ale problem pojawia się na ulicy Witosa w Kępie Bogumiłowickiej. Tam wciąż obowiązuje ruch wahadłowy w związku z budową docelowego łącznika autostradowego. Po otwarciu mostu władze powiatu obawiają się tam korków. Stąd taki pomysł.

Most w Ostrowie nie rozwiąże problemów kierowców

Otworzą most, ale ciężarówki na razie nie będą miały tam czego szukać. Finiszują prace przy odbudowie przeprawy przez Dunajec w Ostrowie. Zbliża się termin, kiedy ruch samochodów zostanie tam przywrócony. Władze powiatu będą jednak chciały ograniczyć tonaż pojazdów poruszających się po drodze powiatowej między mostem, a Mościcami.​ A wszystko przez wahadło na ulicy Witosa w Kępie Bugumiłowickiej i Tarnowie.

- Rozważamy ograniczenie tonażu pojazdów do 3,5 tony na tej drodze. Szacuję że taka sytuacja potrwa tam około trzech, czterech miesięcy. Na przełomie września i października wykonawca powinien się uporać z budową połączenia nowej drogi wojewódzkiej z istniejącą trasą powiatową. Później oczywiście utrudnienia całkowicie nie znikną, ale ruch ciężarówek będzie można przywrócić dopóki nie powstanie docelowy zjazd z A4 czyli do jesieni 2023 roku - przyznaje Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Władze powiatu sugerują takie rozwiązanie, bo po otwarciu przeprawy samochody będą tam miały do dyspozycji tylko jeden pas ruchu w obu kierunkach. Ruch z Tarnowa miałby zostać poprowadzony objazdem wzdłuż ulic Chemicznej i Dunajcowej.

Przypomnijmy, most w Ostrowie ma zostać udostępniony kierowcom pod koniec maja. Natomiast termin zakończenia całej przebudowy to ostatni dzień czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

Pytanie 1 z 12
Woliera to…?
Seryjny podpalacz aut z Krakowa zatrzymany. Zachowywał się irracjonalnie i był totalnie pijany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE