Kalendarz Zdrowia ZPS – darmowe badania dla każdego

2022-01-24 10:00
Badanie
Autor: Antonio_Corigliano/Pixabay/cc0 ZPS zaprasza na darmowe badania profilaktyczne

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie uruchamia program bezpłatnych badań profilaktycznych. W przeciwieństwie do innych akcji, ta będzie całoroczna. W każdym miesiącu chętni będą mogli skorzystać z oferty darmowej diagnostyki. Wystarczy wcześniej się zapisać.

Nie tylko sport i dieta. Aby zdrowo żyć trzeba także pamiętać o przesiewowych badaniach profilaktycznych. Okazuje się, że tarnowianie chętnie z nich korzystają. Akcja „40 plus” w Zespole Przychodni Specjalistycznych cieszyła się dotąd sporym powodzeniem. Dlatego placówka postanowiła uruchomić całoroczny program darmowych badań profilaktycznych. Będą mogli z nich skorzystać pacjenci bez względu na wiek. W każdym miesiącu będą wyznaczone dwa dni, podczas których Przychodnia będzie przyjmowała pacjentów, chcących sprawdzić stan swojego zdrowia.

- Będziemy wykorzystywać całe spektrum naszych poradni i specjalistów. Badania analityczne, PSA w kierunku raka prostaty, EKG, RTG płuc, czy poziom gęstości kości – to tylko niektóre z badań, jakie będzie można u nas wykonać. Cukrzyca, nadciśnienie czy nowotwór często nie dają żadnych oznak, a choroba podstępnie rozwija się przez miesiące lub nawet lata. Tymczasem badania profilaktyczne mogą pomóc ją wykryć na wczesnym etapie. To pozwala szybko podjąć leczenie i daje szansę na powrót do zdrowia - zachęca Piotr Augustyński, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Strażnik miejski uratował turystę, który spadał z Koziego Wierchu

Pierwsze badania będą przeprowadzane 27 i 28 stycznia. Mogą z nich skorzystać osoby w wieku 20 i 30 plus. Nie potrzeba żadnego skierowania, jednak liczba miejsc jest ograniczona, więc lepiej pospieszyć się z zapisami. Rejestracja jest czynna w godzinach od 6:30 do 19:30, pod numerem 14 63 10 274. Tym razem ZPS oferuje pakiet badań analitycznych, takich jak: morfologia, glukoza, cholesterol, alat, TSH i badanie ogólne moczu. O kolejnych odsłonach akcji placówka będzie informować na bieżąco na swojej stronie internetowej i w profilach społecznościowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE