Jest wykonawca remontu ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Prace mogą ruszyć lada dzień [AUDIO]

2020-09-17 14:30
Lwowska w Tarnowie
Autor: Justyna Świderska Wybrano kolejnego wykonawcę remontu ulicy Lwowskiej w Tarnowie

Wybrana przez miasto, najniższa oferta, opiewa na ponad 20 milionów złotych. Jeżeli nie będzie odwołań, umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu. Potrzeba kilku dni na przekazanie placu budowy. Wykonawca musi też przedstawić do akceptacji materiały, których zamierza użyć. Na wykonanie zadania będzie miał 11 miesięcy.

Czy to już koniec problemów z remontem ulicy Lwowskiej w Tarnowie? Miasto wybrało nowego wykonawcę, który ma dokończyć rozpoczętą modernizację. W przetargu wystartowały trzy firmy. Najwyższa oferta opiewała na ponad 29, pośrednia na 27, a najniższa na ponad 20 milionów złotych. I właśnie tę najniższą wybrało miasto. Konieczne było zabezpieczenie dodatkowych środków, bo wcześniej na to zadanie zaplanowano 16 milionów złotych.

- Te 20 milionów złotych to w rozumieniu przepisów nie jest rażąco niska kwota. Nie mamy powodów uważać, że wykonawca nie podoła zadaniu. Jeżeli nie będzie żadnych odwołań pozostałych firm, to umowę możemy podpisać w przyszłym tygodniu. Na przekazanie placu budowy potrzeba kilku dni. Wykonawca musi też przedstawić do akceptacji wykaz materiałów, których zamierza używać do wykonania inwestycji. Postaramy się to wszystko przeprowadzić sprawnie, tak by jeszcze w październiku firma mogła rozpocząć prace – wyjaśnia Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Jest wykonawca remontu ul. Lwowskiej - mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie

Na realizację zadania wykonawca ma 11 miesięcy od chwili podpisania umowy. Przypomnijmy, modernizacja ulicy Lwowskiej miała ruszyć już w 2018 roku, ale rozpoczęcie prac przesunęło się o rok. Ekipy na Lwowskiej pojawiły się dopiero latem 2019 roku. Niestety, niedługo potem zaczęły się problemy, wykonawca zszedł z placu budowy, a jako powód wstrzymania robót podawano rozbieżności w ustaleniach i brak współpracy z miastem. Chodziło również o dodatkowe pieniądze i dłuższy termin realizacji zadania, na co nie chcieli przystać urzędnicy. Wykonawca wrócił jeszcze na pewien czas na plac budowy, ale ostatecznie kontrakt na rozbudowę ulicy Lwowskiej rozwiązano. Konieczne było wyłonienie nowego wykonawcy.

SMOKE UNITY - trening drifterów na lotnisku w Broczynie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE