Dwa urzędy, jedna sala dla klientów. Tarnowska SKARBÓWKA zmienia zasady obsługi [ZDJĘCIA, AUDIO]

2022-06-22 13:00

​Ma być przede wszystkim wygodniej dla klientów. Od 1 lipca tarnowscy podatnicy będą obsługiwani w jednym miejscu. W budynku Drugiego Urzędu Skarbowego przy Alei Solidarności 5-9 zostanie uruchomiona sala obsługi klientów, gdzie swoje sprawy będą mogli załatwić podatnicy z obu placówek. W budynku przy ul. Lwowskiej warunki były kiepskie.

Dwa urzędy w jednym miejscu

Od 1 lipca, w Tarnowie nastąpi zmiana organizacji pracy urzędów skarbowych w mieście. W Drugim Urzędzie Skarbowym będą obsługiwani podatnicy, dla których właściwym urzędem do rozliczania się jest zarówno Pierwszy jak i Drugi Urząd Skarbowy w Tarnowie. Jedna sala obsługi dla obu urzędów wpłynie na poprawę jakości obsługi podatników.

Podatnicy wciąż będą mogli załatwiać swoje sprawy zgodnie z właściwością miejscową. Jeżeli ktoś przynależy do Pierwszego Urzędu, to rozlicza się właśnie tam. Analogicznie sprawa ma się w przypadku Drugiego Urzędu Skarbowego. Zmienia się jedynie miejsce Sali Obsługi Bezpośredniej. Od nowego miesiąca będzie się ona znajdować w budynku Drugiego Urzędu Skarbowego, na al. Solidarności 5-9b.

- Nadal pracownicy Pierwszego Urzędu rozliczą deklaracje podatników pozostających we właściwości Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie. Zwrócą nadpłaty z zeznań, różnicy w podatku VAT, a także rozpatrzą wnioski o udzielenie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych. Obsłużymy także wszelkie dokumenty składane w formie elektronicznej oraz za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego – tłumaczy Sebastian Wójcik, naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie.

POSŁUCHAJ o udogodnieniach dla tarnowskich podatników mówi Sebastian Wójcik, naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie

Co załatwimy w wyznaczonej sali obsługi?

W praktyce, wszyscy podatnicy z miasta i powiatu, niezależnie od właściwości miejscowej, w Drugim Urzędzie Skarbowym:

  • zasięgną informacji podatkowej,
  • uzyskają zaświadczenie,
  • złożą pisma na dziennik podawczy,
  • załatwią wszystkie inne sprawy, które do tej pory załatwiali na sali obsługi w Pierwszym US.

Dzięki zmianie organizacji pracy w Tarnowie, podatnicy będą mogli odczuć prawdziwą różnicę w obsłudze. Przede wszystkim do ich dyspozycji będzie dostępna, nowoczesna i przestronna sala obsługi. Jest klimatyzowana i z kącikiem zabaw dla dzieci. Klientów będzie obsługiwać większa liczba pracowników. Całość jest dostosowana do potrzeb klientów z niepełnosprawnością ruchową.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czy pamiętasz stare odcinki "Idola"? Pierwszy sezon był 20 lat temu!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki był skład jurorski pierwszej edycji "idola?
Nie ustaje pomoc dla Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE