Duże UTRUDNIENIA na A4. Zderzyły się 2 busy i ciężarówka [ZDJĘCIA]

2022-04-27 8:05

W środę, rano na autostradzie A4 w rejonie Tarnowa doszło do groźnego wypadku. Na wysokości 510 kilometra w rejonie miejscowości Nowe Żukowice samochód ciężarowy uderzył w dwa, zaparkowane na poboczu busy firmy budowlanej. W zdarzeniu brało udział w sumie 14 osób. Autostrada w kierunku Krakowa była zablokowana do godziny 11:00.

Zablokowana autostrada A4 w rejonie Tarnowa

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę, 27 kwietnia rano na 510 kilometrze autostrady A4 w rejonie Nowych Żukowic koło Tarnowa. Około godziny 6:30 kierowca samochodu ciężarowego uderzył w dwa busy zaparkowane na poboczu. Pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowało w sumie 14 osób. Jedna w ciężarówce i 13 w busach firmy budowlanej. Wśród nich było 2 obywateli Ukrainy. 9 osób zostało zabranych do okolicznych szpitali.

- Wiemy, że w kierunku Tarnowa jechały dwa busy firmy budowlanej. W pewnym momencie jeden z nich złapał tak zwanego kapcia. Zmieniali oponę na pasie awaryjnym. W pewnym momencie na pojazdy najechał samochód ciężarowy. Auta są rozrzucone po autostradzie. Droga szybkiego ruchu była zablokowana do godziny 11:00. Dziewięć osób zostało przetransportowanych do szpitali. Ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Miejsce zdarzenia było całkowicie zablokowane do godziny 11:00.

Kierowcy musieli zjeżdżać z autostrady A4 w Dębicy i dotrzeć do Tarnowa krajową 94-ką. Od węzła Tarnów-Centrum w kierunku Krakowa droga szybkiego ruchu była już przejezdna.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Maturalne przesądy. One przyniosą szczęście na egzaminie!

Pytanie 1 z 10
Aby zdać maturę nie można
Na czerwonym świetle, po chodniku… Pośpiech kosztował go krocie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE