Dron sprawdza, co jest w dymie z pieców

2021-11-30 9:44
dron
Autor: Łukasz Grygiel

Ruszyły kontrole i strażnicy miejscy wyłapują mieszkańców, którzy palą śmieci w piecach. Kontrole odbywają się nie tylko za pomocą drona, ale też sprawdzany jest popiół z palenisk oraz drewno.

QUIZ: Mikołajkowy generator pomysłów na prezent dla niej

Pytanie 1 z 7
Kiedy Ona ostatnio była u kosmetyczki lub fryzjera?

Nie będzie już taryfy ulgowej. Mandat za spalanie śmieci może wynieść do 500 zł. W grudniu kontrole dronem będą codziennie. Tymczasem, jak pokazują kontrole, mieszkańcy wciąż spalają lakierowane drewno czy kartony po mleku. Podczas kontroli sami przyznają się, że palą śmieci w piecu. Sprawdzane jest także drewno, którego wilgotność nie może przekroczyć 20 procent. Już kilkanaście mandatów w tym sezonie trafiło do mieszkańców.

- W każdej sytuacji, w której stwierdzamy spalanie odpadów, nakładane są grzywny. Tolerancji już nie ma i pouczeń, bo wydaje się, że mieszkańcy mają już świadomość tego, że spalać odpadów się nie powinno i jeśli tak się zdarza, strażnicy nakładają grzywnę. Spalane są opakowania po mleku, folie, części organiczne, drewno lakierowane, płyty paździerzowe. Posiadamy laboratorium, analizator podaje dane na żywo, więc otrzymujemy informacje o składzie dymu na miejscu kontroli. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości idziemy do właściciela i informujemy o tym, jakie przekroczenia występują i pytamy, czym palił. Mieszkańcy wtedy sami przyznają się, czym palili i nakładane są mandaty. Odbywają się też kontrole klasyczne – sprawdzenia paleniska, mierzymy też wilgotność drewna - mówi komendant Straży Miejskiej w Tarnowie, Krzysztof Tomasik. 

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE