Dodatek węglowy 2022. Ile osób w Tarnowie otrzymało już pieniądze?

2022-10-03 11:47
Dodatek węglowy
Autor: Gettyimages Dodatek węglowy

Kolejne przelewy na dodatek węglowy trafiły na konta tarnowian. Centrum Usług Społecznych, jak informuje Urząd Miasta Tarnowa, wypłaciło tym razem pieniądze 600 gospodarstwom domowych. Łącznie dofinansowanie otrzymało już 1300 gospodarstw.

Dodatek węglowy – kolejni mieszkańcy Tarnowa otrzymali przelewy

Centrum Usług Społecznych w Tarnowie rozpoczęło wypłacanie dodatków węglowych 23 września 2022 roku. W pierwszym tygodniu wysłało przelewy do 700 gospodarstw domowych. Na początku października pieniądze trafiły do kolejnych 600 gospodarstw, co oznacza, że dofinansowanie otrzymało łącznie 1300 mieszkańców. Ogółem w Tarnowie złożono 2950 wniosków o dodatek węglowy.

Przypomnijmy, że do Tarnowa z Funduszu Przeciwdziałania COVID19 trafiły środki w wysokości 5 446 800 złotych, które zostaną przeznaczone na realizację wypłat dodatków węglowych. Dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy złotych otrzymają w pierwszej kolejności wszystkie osoby, które złożyły poprawnie wnioski w pierwszym terminie.

Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosków o dodatek węglowy mogą to zrobić do 30 listopada 2022 roku. Po rządkowych zmianach przepisów oczekiwanie na wypłatę wydłużyło się z 30 do 60 dni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Sukcesem będzie już połowa punktów

Pytanie 1 z 10
Jeszcze Polska nie zginęła...
Rostowski wskazał, co najbardziej przeszkadza Polakom: To ta szalejąca drożyzna, która wymknęła się spod kontroli
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE