Darmowe szkolenia. Urząd Pracy ma do podziału półtora miliona złotych

2020-02-10 16:51
Wnioski można składać do 14. lutego
Autor: Łukasz Grygiel Urząd Pracy przyjmuje wnioski w ramach Krajowego Fundusz Szkoleniowego

Tarnowski pośredniak rozpoczął przyjmowanie wniosków w ramach Krajowego Fundusz Szkoleniowego. To propozycja dla pracodawców, którzy chcą podnieść kwalifikacje albo sobie, albo swoim pracownikom.

Wniosek może złożyć właściciel firmy, który zatrudnia co najmniej jedną osobę na umowę o prace. Dofinansowanie dla mikroprzedsiębiorcy, czyli takiego, który zatrudnia do 9 osób może wynieść nawet 100%. Natomiast pracodawca zatrudniający powyżej tej liczby może uzyskać 80% zwrotu kosztów. Resztę musi stanowić wkład własny.

W ubiegłym roku zainteresowanie było ogromne. Zgłosiło się ponad tysiąc dwieście osób i dwustu pracodawców. - Najwięcej szkoleń dotyczyło rachunkowości i podatków. Były też szkolenia z programowania, informatyki oraz branż medycznych, m.in. w zawodzie pielęgniarki, położnej, jak również specjalistyczne kursy dla fizjoterapeutów - mówi Marcin Zaczyk z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

Głównym celem Krajowego Fundusz Szkoleniowego jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby już pracujące. Wszystko z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań zmieniającej się gospodarki.

Posłuchaj. O Krajowym Funduszu Szkoleniowym mówi Marcin Zaczyk

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie wnioski dotyczące szkoleń można składać jeszcze do 14. lutego. Po szczegóły zajrzyjcie na tarnow.praca.gov.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE