Uda się uniknąć korków? W kwietniu ruszy remont ronda w Lisie Górze

2020-02-28 16:00
Remont ronda w Lisie Górze
Autor: Elżbieta Garncarz - Kuta Rondo w Lisie Górze przejdzie gruntowny remont

Koniec marca lub początek kwietnia. To najbardziej realny termin rozpoczęcia przebudowy ronda w Lisiej Górze. Skrzyżowanie ma uruchomić Strefę Aktywności Gospodarczej i tym samym „otworzyć” tereny inwestycyjne znajdujące się po wschodniej stronie drogi wojewódzkiej.

Przetarg został już rozstrzygnięty. Udało się też podpisać umowę z wykonawcą.

- Te prace są o tyle opóźnione, że równocześnie na częściowo tym samym terenie budowany jest gazociąg wysokiego ciśnienia. Musimy pogodzić naszą inwedstycje, strategiczną dla gminty Lisia Góra, z inwestycją strategiczną w skali rządu. W tej chwili nasz wykonawca dogaduje się i uzgadnia terminy oraz zakres prac tak, aby jedna inwestycja nie blokowała drugiej - mówi wójt gminy Lisia Góra - Arkadiusz Mikuła.

Niestety, remont będzie uciążliwy dla kierowców.

- Największa część prac wykonywana będzie w terenie poza drogą krajową. Ale przyjdzie też taki moment, trwający kilka tygodni, w którym inwstycja dotyczyć będzie pasa drogowego. Wcześniej jednak wykonawca pomyśli o tym, aby przygotować odpowiednio drogę, by nie tworzyły się korki – dodaje Arkadiusz Mikuła.

Budowa ronda na drodze krajowej oraz drogi gminnej łączącej to rondo z ulicą Jaracza pochłonie 7,5 miliona złotych.

Na 80% kosztów inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2021.

Posłuchaj. Mówi wójt gminy Lisia Góra - Arkadiusz Mikuła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE