Ciało kobiety w rzece. Jej tożsamość potwierdzą badania DNA

2021-07-22 9:02
Ciało kobiety Pleśna
Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Ciało kobiety znalezione przy brzegu rzeki w Pleśnej

Tragicznego odkrycia dokonano w środę (21 lipca) popołudniu w rejonie rzeki Biała w gminie Pleśna. Służby odebrały zgłoszenie o ciele kobiety przy brzegu, w rejonie prowadzonych wcześniej poszukiwań zaginionej mieszkanki Woźnicznej. Trwa ustalanie jej tożsamości. Mają w tym pomóc badania DNA.

Na ciało kobiety natrafiono w środę około godziny 18:00, przy brzegu rzeki Biała w Pleśnej. Na miejsce natychmiast skierowano policję i straż pożarną, które przystąpiły do wydobycia ciała. Około kilometra od tego miejsca, kilka dni wcześniej, rozpoczęto poszukiwania zaginionej mieszkanki podtarnowskiej Woźnicznej. Nie wiadomo jednak, czy to rzeczywiście poszukiwana 36-latka.

Polscy sportowcy oprowadzają nas po ogromnej stołówce w wiosce olimpijskiej

- Na razie mówimy o niezidentyfikowanej osobie. Wiele wskazuje na to, że może to być poszukiwana mieszkanka Woźnicznej, ale nie można tego stwierdzić ze stuprocentową pewnością. W ustaleniu tożsamości kobiety mają pomóc badania DNA, jednak na ich wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać – informuje Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

Przypomnijmy, 36-letnia mieszkanka podtarnowskiej Woźnicznej, zaginęła 13 lipca. Około godz. 14:00 wyszła z miejsca zamieszkania i udała się na spacer w rejon rzeki. Kiedy nie wracała do domu i nie kontaktowała się z bliskimi, powiadomiono policję, która rozpoczęła poszukiwania kobiety.