Chcą zawalczyć o mistrzostwo świata. Cheerleaderki marzą o wyjeździe na Florydę [AUDIO]

2020-03-05 16:57
Studio Tańca Honorata
Autor: Justyna Świderska Cheerleaderki z Tarnowa chcą zawalczyć o mistrzostwo świata

W Orlando spotykają się najlepsze drużyny z całego świata. Walczą o prymat w bardzo trudnej dyscyplinie, jaką jest cheerleading. Poziom jest tak wysoki, że o miejscu w rankingu decydują dosłownie setne punktów. W ubiegłym roku tarnowianki uplasowały się na 12 miejscu. W tym, chcą zawalczyć o lepszą pozycję.

Choreografia jest gotowa od dawna. Teraz na treningach zawodniczki Studia Tańca Honorata szlifują formę i najtrudniejsze elementy układu. Podnoszenia, podskoki, wymachy wymagają dobrej kondycji, ale i siły. To miesiące ciężkiej pracy, aby podczas dwuminutowego występu zachwycić jurorów.

Posłuchaj: Cheerleaderki z Tarnowa chcą wystąpić na Mistrzostwach Świata na Florydzie

- Dziewczyny są zdeterminowane i gotowe do walki. Stroje są już prawie gotowe, zostały drobne prace wykończeniowe. Grupa, w niemal niezmienionym składzie, występuje od pięciu lat. Mamy jako zespół na koncie sporo sukcesów. Wyjazd na Mistrzostwa Świata na Florydzie byłby niejako ukoronowaniem kariery tego zespołu – przekonuje trenerka Honorata Włoch Kowalczyk.

Zawody odbędą się pod koniec kwietnia. Teraz najważniejszym zadaniem jest zebranie pieniędzy na wyjazd. Więcej o starcie tarnowianek na Mistrzostwach Świata w Orlando przeczytacie na fejsbukowym profilu Studia Tańca Honorata.

Studio Tańca Honorata
Autor: Justyna Świderska W 2019 roku w Orlando tarnowianki zajęły 12. miejsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE