„Budowlany Oscar” trafił do Tarnowa. Słusznie? Oceńcie sami! [ZDJĘCIA]

2021-09-30 7:57

„Budowa roku” znajduje się w Tarnowie. Została nią sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Obiekt przy ulicy Lippóczy’ego został dostrzeżony z kilku powodów. W tym artykule dowiecie się, z jakich!

Tytułem „Budowy roku 2020” – nagrodą I stopnia - uhonorowana została sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, z której uczniowie i tarnowianie mogą korzystać od ponad roku.

- W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 45 inwestycji, które jurorzy uznali za szczególnie interesujące osiągnięcia polskiej myśli technicznej, zarówno pod względem nowoczesności rozwiązań technologicznych, jakości wykonania jak i wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Członkowie sądu konkursowego decydujący o nagrodach uwagę zwracają również na funkcjonalność oraz najwyższą jakość materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych – mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Nagrodzona inwestycja to budynek dydaktyczny z salą koncertową i salą gimnastyczno-baletową wraz z łącznikiem z istniejącym budynkiem Domu Perkusisty. W obiekcie są również sale ćwiczeniowe oraz muzyczna biblioteka, czyli fonoteka.

- W sali koncertowej znajduje się 238 miejsc stałych miejsc siedzących, dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, a w sumie – łącznie z miejscami dostawianymi – występów słuchać może 268 osób. Ogromnym plusem nowej sali jest duża scena, mogąca pomieścić całą orkiestrę oraz – co rzadkość w tego rodzaju salach koncertowych - organy piszczałkowe - dodaje Ireneusz Kutrzuba,

Tytuł „Budowa roku” za zrealizowane w 2020 roku najlepsze inwestycje, przyznawany został przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

QUIZ: Ewa Chodakowska - jak dobrze ją znasz?

Pytanie 1 z 6
Kiedy urodziła się Ewa Chodakowska?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE