„Budowlany Oscar” trafił do Tarnowa. Słusznie? Oceńcie sami! [ZDJĘCIA]

2021-09-30 7:57

„Budowa roku” znajduje się w Tarnowie. Została nią sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Obiekt przy ulicy Lippóczy’ego został dostrzeżony z kilku powodów. W tym artykule dowiecie się, z jakich!

Tytułem „Budowy roku 2020” – nagrodą I stopnia - uhonorowana została sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, z której uczniowie i tarnowianie mogą korzystać od ponad roku.

- W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 45 inwestycji, które jurorzy uznali za szczególnie interesujące osiągnięcia polskiej myśli technicznej, zarówno pod względem nowoczesności rozwiązań technologicznych, jakości wykonania jak i wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Członkowie sądu konkursowego decydujący o nagrodach uwagę zwracają również na funkcjonalność oraz najwyższą jakość materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych – mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Nagrodzona inwestycja to budynek dydaktyczny z salą koncertową i salą gimnastyczno-baletową wraz z łącznikiem z istniejącym budynkiem Domu Perkusisty. W obiekcie są również sale ćwiczeniowe oraz muzyczna biblioteka, czyli fonoteka.

- W sali koncertowej znajduje się 238 miejsc stałych miejsc siedzących, dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, a w sumie – łącznie z miejscami dostawianymi – występów słuchać może 268 osób. Ogromnym plusem nowej sali jest duża scena, mogąca pomieścić całą orkiestrę oraz – co rzadkość w tego rodzaju salach koncertowych - organy piszczałkowe - dodaje Ireneusz Kutrzuba,

Tytuł „Budowa roku” za zrealizowane w 2020 roku najlepsze inwestycje, przyznawany został przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

QUIZ: Ewa Chodakowska - jak dobrze ją znasz?

Pytanie 1 z 6
Kiedy urodziła się Ewa Chodakowska?