Autostrada

i

Autor: Pixabay Autostrada. Zdjęcie podglądowe

Budowa połączenia węzła A4 Brzesko z drogą 768. Jest porozumienie samorządów

2022-12-08 11:16

Samorządy doszły do porozumienia w sprawie budowy drogi łączącej DW768 z węzłem na autostradzie A4. Realizacją zadania zajmą się wspólnie województwo małopolskie, powiat brzeski oraz gminy Brzesko, Szczurowa i Borzęcin. Łącznik będzie miał około 6,5 km długości, a inwestycję dofinansuje Unia Europejska.

Powstanie droga łącząca węzeł A4 Brzesko z DW786

W środę, 7 grudnia 2022 roku, jak informuje PAP, samorządy zainteresowane budową połączenia węzła A4 Brzesko z drogą 768 podpisały umowę w sprawie współpracy przy wyłonieniu firmy odpowiedzialnej za opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pozyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych, umożliwiających realizację zadania. Inwestorem budowy łącznika jest województwo małopolskie. Dokumentacja zostanie opracowana w latach 2022-2023.

Nowa droga będzie miała około 6,5 km długości i będzie drugim etapem budowy połączenia węzła autostrady A4 Brzesko z DW768. Realizacja pierwszego etapy zakończyła się w 2015 roku. Planowany łącznik rozpocznie rondo u zbiegu DW768 i ulicy Zagrodzkiej w miejscowości Bucze, zakończy się na drodze wojewódzkiej nr 768. Inwestycja zostanie przeprowadzona z ominięciem terenów zabudowanych w miejscowościach Rudy Rysie i Przyborów. Podczas prac powstaną również drogi dojazdowe i obiekty inżynierskie na ciekach i rowach z funkcją przejść dla zwierząt, chodniki, a także oświetlenie drogi.

Prace projektowe nad budową nowego łącznika będą kosztować ponad 1,3 miliona złotych, a 922 tysiące złotych będzie stanowić dofinansowanie z funduszy unijnych. Ponad 412 tysięcy złotych pozostałej kwoty wpłynie z województwa małopolskiego, a resztę dołażą samorządy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ o smogu. Sprawdź, czy wiesz co cię truje!

Pytanie 1 z 12
Jak powstała nazwa zjawiska smogu?
Paweł Kowal: "Słowa Kaczyńskiego mają znaczenie, bo one pokazują emocje w partii władzy" [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE