Błonie: Podrzucali śmieci do kontenera przy cmentarzu

2021-07-21 10:00
Kontener przy cmentarzu w Błoniu
Autor: Gmina Tarnów Kontener przy cmentarzu w Błoniu

Zamiast na składowisko odpadów, niewygodnych śmieci pozbywali się w przycmentarnym kontenerze na odpady w Błoniu. Trafiały tam całe rowery, opony, dziecięce zabawki, a nawet odpady zielone. Dzięki monitoringowi Straż Gminna Gminy Tarnów ustaliła kto nielegalnie podrzuca tam kłopotliwe śmieci. Osoby, które udało się zidentyfikować zostały już ukarane.

Monitoring pomógł ustalić kto podrzuca śmieci

Po tym, gdy co raz częściej w kontenerze znajdowano śmieci nie mające nic wspólnego z funkcjonowanie cmentarza w Błoniu w jego pobliżu zamontowano kamerę monitoringu. Efektem jest ujawnienie przypadków nielegalnego podrzucania odpadów do pojemnika. Oprócz zniczy i kwiatów trafiały tam również odpady wielkogabarytowe takie jak opony, dziecięce zabawki, odpady zielone, a nawet całe rowery. Dzięki monitoringowi ujawniono już 7 takich przypadków, z czego 4 sprawców zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec pozostałych osób prowadzone są czynności wyjaśniające. 

- Mandat karny to nie wszystko, gdyż sprawcy są zobowiązani do wyciągnięcia odpadów z kontenera i oddania ich tam gdzie ich miejsce. Gmina Tarnów za jeden kontener odpadów cmentarnych płaci 750 zł, natomiast kwota ta może wzrosnąć do nawet 1500 zł, jeżeli w kontenerze znajdą się m.in. odpady komunalne, wielkogabarytowe czy też budowlane – mówi Arkadiusz Łucarz, komendant Straży Gminnej.

Władze gminy zapewniają że mieszkańcy mają gdzie się pozbyć takich odpadów i nie muszą, a wręcz nie powinni ich przywozić do przycmentarnych kontenerów, ani wzdłuż Dunajca czy do lasu. Osoby, które są świadkami takich sytuacji mogą je zgłaszać do Straży Gminnej pod numerem telefonu 14 688 01 44. Tymczasem bez dodatkowych opłat mogą kłopotliwe odpady można zutylizować na wysypisku śmieci w Tarnowie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Zagadka w kolorowych kropkach. Co druga osoba nie wie, jaka liczba się tu kryje

Pytanie 1 z 10
Jaka liczba jest tu ukryta?
1: Jaka liczba jest tu ukryta?
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE