Biała n. Tarnowa: Ukradł dzwon. Jego tłumaczenie zaskoczyło nawet policję [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-01-04 10:00

Ukradł kościelny dzwon, bo potrzebował pieniędzy. Mowa o 43-letnim mieszkańcu powiatu tarnowskiego. Mężczyzna tuż przed świętami Bożego Narodzenia włamał się i zdemontował z dzwonnicy kościoła parafialnego w miejscowości Biała ważący kilkadziesiąt kilogramów dzwon. Jego wartość proboszcz oszacował na 4 tysiące złotych. Teraz grozi mu kilka lat odsiadki za tę zuchwałą kradzież.

POSŁUCHAJ: O nietypowej kradzieży mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

- Mężczyzna wdrapał się na szczyt dzwonnicy po rusztowaniu, pozostawionym tam w związku z remontem obiektu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Wygląda na to, że ostrożnie odkręcił serce, a następnie sam dzwon. Dzięki temu udało mu się go zdemontować bez hałasu, który mógłby kogoś zaalarmować. Ważące w sumie kilkadziesiąt kilogramów elementy zniósł na ziemię i zabrał na złom.

Tajemniczy pożar zabytkowego kościoła

Złodziej długo się nie cieszył ze zdobytych w ten sposób pieniędzy. Policjanci namierzyli dzwon bardzo szybko. Wtedy odnalezienie mężczyzny odpowiedzialnego za kradzież było już tylko formalnością. Dzwon wykonany z brązu wrócił do parafian jeszcze przed Nowym Rokiem. 43-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego usłyszał natomiast zarzut kradzieży.

Za kradzież wartego około 4 tysięcy złotych przedmiotu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Podczas rozmowy z policjantami przyznał się do zarzucanego czynu. Tłumaczył że potrzebował gotówki, dlatego zdecydował się na taką nietypową kradzież. Na rozprawę przed tarnowskim sądem poczeka na wolności. Sprawę prowadzi komisariat w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. PIERWSZY poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej 2021! Zacznij rok od minimum 8 punktów!

Pytanie 1 z 10
Podaj prawidłowy wynik: 12-4/2+2*7-11 =
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE