Barbara Prymakowska Honorową Obywatelką Tarnowa? Radni są zgodni

2021-09-13 15:00
Barbara Prymakowska
Autor: Łukasz Grygiel Barbara Prymakowska na mecie jednej z imprez biegowych w Tarnowie

Byłaby pierwszą kobietą w tym gronie. Miejscy radni chcą nadać tytuł Honorowej Obywatelki Tarnowa ​Barbarze Prymakowskiej. Miało by to być uznanie Jej zasług dla popularyzacji sportu i aktywnego trybu życia. O pomyśle w swoich mediach społecznościowych napisał przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Kwaśny. Radni w tej sprawie wydają się być jednomyślni.

Barbara Prymakowska Honorową Obywatelką Tarnowa

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce 78-letnia tarnowianka dołączy do grona takich postaci jak między innymi Ignacy Mościcki, Józef Piłsudski, Tony Rickardsson czy Ksiądz Profesor Michał Heller. Z inicjatywy przewodniczącego Komisji Sportu Piotra Górnikiewicza i przewodniczącego Rady Miejskiej Jakuba Kwaśnego na październikowej sesji podjęta ma zostać uchwała w sprawie nadania jej tytułu Honorowego Obywatela Tarnowa. Większość radnych, a także prezydent miasta pozytywnie odnoszą się do tego pomysłu.

POSŁUCHAJ: O pomyśle na uhonorowanie Barbary Prymakowskiej mówi Jakub Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie

- Myślę że przesadnie uzasadniać tego tytułu akurat dla Pani Barbary Prymakowskiej nie trzeba. Wszyscy jesteśmy świadomi jej osiągnięć, zasług dla promocji aktywnego trybu życia, dla promocji sportu. Zresztą jest na tyle postacią nietuzinkową że rozpisują się o niej media w całej Polsce. Jest też mieszkanką Tarnowa, a konkretnie Grabówki. I myślę że ten tytuł jest w pełni zasłużony. Zresztą po reakcji na tę wiadomość tylko się w tym przekonaniu utwierdzam - powiedział Radiu ESKA Jakub Kwaśny, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie.

Warto dodać, że Barbara Prymakowska będzie pierwszą kobietą w gronie Honorowych Obywateli Tarnowa. 28 października planowana jest sesja Rady Miejskiej, na której można będzie podjąć uchwałę w tej sprawie. Ceremonia nadania tytułu odbyłaby się wtedy 30 października podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji odzyskania przez Tarnów niepodległości.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Jaka to planeta? Krótka podpowiedź musi wystarczyć!

Pytanie 1 z 12
Jest trzecią planetą Układu Słonecznego, licząc od jego centrum.
Raport z Anteny 13.09
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE