Koleje Małopolskie

i

Autor: Flickr, licencja Creative Commons Ceny biletów w Kolejach Małopolskich idą w górę. Od kiedy zapłacimy więcej?

Autobusy zamiast pociągów. Podróżujących z Tarnowa do Jasła i Nowego Sącza czekają utrudnienia

2022-10-04 12:11

Od 29 września 2022 roku trwa przebudowa wiaduktów kolejowych na odcinku Trzebinia-Chrzanów. W związku z tym podróżujący pociągami muszą liczyć się z utrudnieniami. Od 1 października wszystkie pociągi Kolei Małopolskich z Tarnowa do Nowego Sącza i Jasła zostały zastąpione autobusami.

Koleje Małopolskie wprowadzają zastępczą komunikację autobusową

Koleje Małopolskie informują, że w związku z modernizacją wiaduktów na odcinku Trzebinia-Chrzanów, która rozpoczęła się 29 września, wprowadzono całkowitą przerwę w ruchu pociągów, a w zastępstwie uruchomiono komunikację autobusową. Pociągi nie pojadą z Tarnowa do Nowego Sącza i Jasła, a przystanek komunikacji zastępczej przy stacji Chrzanów będzie zatrzymywał się przy ulicy Fabrycznej, a nie jak do tej pory przy ulicy Borowcowej. Wprowadzona zmiana ma usprawnić przesiadki z i na pociągi w kierunku Oświęcimia.

Każdy pociąg zostanie zastąpiony co najmniej dwoma autobusami – jeden będzie obsługiwał wszystkie stacje i przystanki po drodze, a drugi będzie przyspieszony. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie internetowej Kolei Małopolskich.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz domowe rośliny doniczkowe?

Pytanie 1 z 10
Co to za roślina?
Difenbachia
dr Mirosław Oczkoś: "Ewidentnie premier Morawiecki jest politycznym zombie. Jego już nie ma" [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE