Ambulans tarnowskiego pogotowia w rękach Maltańczyków [ZDJĘCIA]

2021-11-26 14:00

Stał w rezerwie. Teraz będzie wykorzystywany między innymi do transportu chorych czy zabezpieczenia imprez masowych. Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie przekazała nieużywany ambulansu w użyczenie Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna - Oddział w Tarnowie. Pojazd będzie tam służył przez okres jednego roku z możliwością przedłużenia.

Drugie życie rezerwowego ambulansu

W piątek, 26 listopada ambulans sanitarny marki Mercedes Benz - Sprinter z 2009 roku, który należy do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie został przekazany w użyczenie Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna - Oddział w Tarnowie. Członkowie tej organizacji będą go mieli do dyspozycji przez rok. Jest też możliwość przedłużenia umowy. Kluczyki do pojazdu zostały już przekazane.

- Każdy taki sprzęt jest dla nas ogromnym wsparciem. Cieszymy się, że mamy do dyspozycji tak nowy sprzęt. My jako stowarzyszenie zajmujemy się szeroko pojętym wolontariatem medycznym. Nasi ratownicy udzielają pomocy w różnych sytuacjach. Szczególnie w czasie zabezpieczeń medycznych dużych imprez masowych, tak jak podczas Światowych Dni Młodzieży, czy uroczystości religijnych. Ten ambulans będzie wykorzystywany właśnie w takich celach - mówi Łukasz Nowak, kwatermistrz główny Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna.

Aktualnie tarnowski oddział Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna dysponuje 12 karetkami. Flota samochodów jest sukcesywnie wymieniana. Są to jednak zawsze używane pojazdy. Ambulans przekazany przez tarnowskie pogotowie jest sprawny technicznie i ma stosunkowo niewielki przebieg. Zostanie włączony do służby po wyposażeniu w niezbędne medykamenty i zmianie barw.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Nawet dzieci wiedzą, jak to napisać. Nie zrób sobie wstydu

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną pisownię
Tak się kończy ignorowanie znaku STOP
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE