Świdwin szykuje się do kolejnego finału WOŚP. Sprawdź co będzie się działo

2023-01-25 14:32
WOŚP Zamość 2023
Autor: WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Tradycyjnie miasta na pojezierzu drawskim przyłączają się do zbiórki pieniędzy dla WOŚP. W Świdwinie w tym roku imprezy towarzyszące temu wydarzeniu organizowane będą przez cały weekend. Sobota będzie dla miłośników aktywności fizycznej, w niedzielę nie zabraknie dobrej muzyki i licytacji.

Tym razem Orkiestra zagra pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". Świdwiński sztab zlokalizowany jest w zamku, a szefową sztabu jest Renata Nizioł. Do świdwińskiego sztabu zgłosiło się ponad 40. wolontariuszy, których będziecie mogli spotkać m.in. na ulicach Świdwina. W tym roku oprócz licytacji i występów artystycznych przygotowano również sporo innych atrakcji. Najważniejsze jest to, że imprezy towarzyszące 31. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą w Świdwinie odbywać się przez cały weekend.

To będzie sportowa sobota w Świdwinie. Tego dnia wszyscy, którzy lubią wszelkiego rodzaju aktywność nie tylko na świeżym powietrzu będą mieli w czym wybierać.

W hali sportowej przy SP1 o godzinie 10.00 rozpocznie się turniej futsalu dla WOŚP. Weźmie w nim udział 12 zespołów. Wpisowe zostanie w całości przeznaczone na walkę z sepsą, czyli na 31. Finał WOŚP. Dla publiczności wstęp na turniej jest bezpłatny.

Do pomocy w ramach 31. Finału WOŚP w Świdwinie przyłącza się również grupa „Świdwińskie morsy - Generator endorfin”. W sobotę (28.01) o godzinie 15.00 zapraszają do wspólnego morsowania w jeziorze Bukowiec. W programie między innymi licytacje, ognisko, ciepły posiłek i herbata. Gorąca atmosfera gwarantowana.

Wstęp na to wydarzenie jest wolny, nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń.

W niedzielę (29.01) od godziny 9.00 spotkacie na ulicach Świdwina wolontariuszy. Natomiast o godzinie 12.00 w sali widowiskowej rozpoczną się zajęcia jogi z Aleksandrą Sadło (Certyfikowaną Instruktorką Jogi Vinyasa). Zajęcia będą trwały około godziny.

O godzinie 14.30 w sali widowiskowej świdwińskiego zamku rozpoczną się licytacje i występy artystyczne. Około godziny 15.00 na ulice Świdwina wyjedzie specjalna muzyczna platforma z zespołem Boogie Show. Spotkacie ich m.in. przy klubie garnizonowym, na placu Lotników czy na dziedzińcu świdwińskiego zamku około godziny 17.00.

Świdwiński sztab nadal czeka jeszcze na wszystkich tych, którzy chcieliby przekazać od siebie przedmioty i vouchery na licytacje. Podarować można tak naprawdę wszystko! 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE