Czy w Połczynie-Zdroju powstaną skate park i pumptrack? Zdecydują o tym mieszkańcy

2021-05-04 14:02 Paulina Horbatowska–Deciuk Konsultacja: PAZ
Przykładowy pumptruck
Autor: Urząd Miasta Połczyn-Zdrój

Komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę projektu stadionu miejskiego. Teraz władze miasta pytają mieszkańców czy obok stadionu powinna się znaleźć także inna infrastruktura, np. skatepark i pumptrack.

Przy wyborze firmy, która będzie odpowiedzialna za modernizację miejskiego stadionu, oceniana była koncepcja zagospodarowania działki sportowej, cena za wykonanie dokumentacji projektowej, a także koszt eksploatacji budynku stadionowego. W ramach kryterium oceny ofert wykonawcy mogli przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu z uwzględnieniem lub bez płyty boiska zapasowego oraz bieżni.

W każdej z zaproponowanych koncepcji znalazło się miejsce na boisko główne z nawierzchnią z murawy naturalnej, boisko zapasowe z nawierzchnią sztuczną i bieżnia 4-torowa wokół głównej płyty boiska. W ramach zadania powstać ma nowy budynek zaplecza z szatniami oraz trybuny wraz z zapleczem sanitarnym.

W toku dyskusji nad koncepcjami zagospodarowania terenu pojawiła się propozycja wykorzystania tego terenu wzdłuż ul. Szczecineckiej jako strefy skate parku, boisk plażowych do piłki nożnej lub siatkowej.

Koncepcja modernizacji stadionu miejskiego w Połczynie-Zdroju
Autor: Urząd Miasta Połczyn-Zdrój

Czy budowa skate parku przy stadionie miejskim jest dobrym pomysłem? O to właśnie pytają mieszkańców władze miasta. A może dla tego typu infrastruktury lepsze byłoby inne miejsce?

O realizacji ostatecznej formy zagospodarowania terenu z pewnością zdecydują finanse. Koszt modernizacji stadionu miejskiego poznamy pod koniec III kwartału 2021r.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Maturzyści z Warszawy opowiadają o egzaminie z języka polskiego