Powstanie Punkt Szczepień Masowych w Szczecinku

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Punkt Szczepień Masowych w powiecie szczecineckim. Sprawdź, gdzie powstanie

2021-04-02 10:56

Trwają przygotowania, aby przyspieszyć szczepienia przeciw COVID-19. W tym celu mają powstać tzw. Punkty Szczepień Masowych. Wojewoda Zbigniew Bogucki zorganizował wideokonferencję, w której udział wzięli m.in. starosta powiatu szczecineckiego Krzysztof Lis, a także prezes szczecineckiego szpitala Anna Złotowska i oraz koordynator ds. szczepień Powiatu Szczecineckiego Marek Kotschy. Przypomnijmy, że obecnie w naszym powiecie mamy 19 punktów szczepień, z czego aż 13 znajduje się w samym Szczecinku.

Uczestnicy spotkania byli zgodni co do tego, że najlepszym miejscem pod względem logistycznym do zorganizowania Punktu Szczepień Masowych w powiecie szczecineckim są obiekty dawnej szkoły budowlanej.

Propozycja rządowa zakłada, że do 18 kwietnia trwałaby organizacja takich punktów i zapisy, a od 19 kwietnia zespoły rozpoczęłyby szczepienia. Szacuje się, że w danym punkcie można wykonać co najmniej 200 szczepień dziennie.

Ewentualne koszty powinny być ponoszone we własnym zakresie w porozumieniu z wojewodą, jednak rząd wstępnie przewiduje dla samorządu ryczałt na utworzenie jednego PSM w wysokości 5 tysięcy złotych. Z kolei ryczałt NFZ za podanie 1 dawki szczepionki wynosi 61 zł. Wójtowie i burmistrzowie zadeklarowali, że w kosztach utworzenia PSM będą również partycypować zarządzane przez nich gminy.

Dodatkowo w punkcie masowych szczepień pracę ułatwiać będą także strażacy, strażnicy miejscy, a także m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zaraz po spotkaniu odbyła się wizytacja wspomnianej lokalizacji, w której wzięli także udział przedstawiciele szczecineckiego sanepidu.

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?
Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE