„Przestrzeń przyjazna przyrodzie” powstaje przy szczecineckiej szkole. Ty też możesz pomóc

2021-06-07 13:55
„Przestrzeń przyjazna przyrodzie” w SP5
Autor: Stowarzyszenie Sobieski na 5

Stowarzyszenie Sobieski na 5-tkę, działające na rzecz Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku zrealizuje kolejny etap projektu dofinansowanego w ramach zadania publicznego. Jest to Program Społecznik zaplanowany na lata 2019-2021 pod patronatem Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

 Celem działań jest stworzenie terenu zielonego przy szkole, który będzie miejscem edukacyjnym oraz miejscem odpoczynku z wieloma walorami estetycznymi.

Przygotowano już miejsce pod założenie terenu zielonego przy szkole i postawiono domek dla owadów. Ostatecznie powstanie miejsce, na którym uczestnicy zasadzą rośliny będące naturalnym siedliskiem owadów.

Zbudowana będzie także aleja edukacyjna oraz stoły i siedziska z palet.

A w tworzeniu „Przestrzeni przyjaznej przyrodzie” na terenie przyległym do Szkoły Podstawowej nr 5 może wziąć udział każdy. Spotkanie już w najbliższą środę (9.06) o godzinie 17.00.

W czasie, gdy dorośli będą aktywnie wykonywać prace ogrodnicze, dzieci będą mogły spędzić czas na świeżym powietrzu z animatorem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE