Pół miliona na inwestycje w Połczynie-Zdroju. Mieszkańcy już mogą z nich korzystać [FOTO]

2021-03-26 11:32

Na takie udogodnienia mieszkańcy czekali od lat. Nowe schody i chodniki w Połczynie-Zdroju pojawiły się w czterech lokalizacjach w mieście. Kosztowały prawie pół miliona złotych.

Mowa o przebudowie schodów przy ul. 5-go Marca, które były już w bardzo złym stanie technicznym. Była to ważna inwestycja, zwłaszcza, że schody prowadzą m.in. do przychodni. Wybudowany został tam dodatkowo niezbędny w tym miejscu podjazd dla osób niepełnosprawnych. Kolejny remont dotyczył chodnika i zjazdów przy ul. Piwnej.

Wielu mieszkańców bloków przy ul. Staszica ucieszył remont prowadzących na nie schodów, które zostały dostosowane do obowiązujących przepisów. Podobnie stało się w przypadku schodów przy ul. Nowej.

Zadania zostały zrealizowane w ramach Projektu pn. „Likwidacja barier architektonicznych przestrzeni publicznej poprzez przebudowę chodników i schodów na terenie miasta Połczyn-Zdrój”. Te przedsięwzięcia nie były wcześniej planowane w budżecie. Burmistrz Sebastian Witek postanowił o ich realizacji w momencie, gdy pojawiła się możliwość pozyskania dodatkowych środków w budżetu państwa.

O środki Gmina Połczyn-Zdrój wystąpiła już w sierpniu ub. roku, kierując wniosek do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów. Wniosek opiewał na kwotę 671.810,00 zł, która stanowiła maksymalną wartość wsparcia możliwą do uzyskania przez Gminę.

Przyznana kwota została podzielona na dwa zadania. Jedno z nich objęło przebudowę ulic Chopina i Wojska Polskiego w Połczynie-Zdroju, gdzie zdecydowano się na przeznaczenie środków na wkład własny w wysokości 212.014,97 zł. Drugie objęło wspomnianą przebudowę chodników i schodów na terenie miasta Połczyn-Zdrój”.

Łączna wartość zadania inwestycyjnego pn. „Likwidacja barier architektonicznych przestrzeni publicznej poprzez przebudowę chodników i schodów na terenie miasta Połczyn-Zdrój” wynosiła 459.795,03 zł i została w całości pokryta z Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

Przypomnijmy, inwestycje obejmowały przebudowę schodów przy ul. 5-go Marca w Połczynie-Zdroju (wartość 172.524,44 zł), remont chodnika i zjazdów przy ul. Piwnej (wartość 218.392,75zł), remont schodów przy ul. Staszica w Połczynie-Zdroju (40.701,57 zł) i remont schodów przy ul. Nowej w Połczynie-Zdroju (28.176,27 zł).

QUIZ: Końcówka "-ą" czy "-om"? Sprawdź czy piszesz poprawnie!

Pytanie 1 z 20
Nigdy nie kupuję moim _________ słodyczy.
Eska XD #019 - życie jak w serialu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE