Pijani, bezdomni i nieletni. 141 interwencji strażników miejskich

2021-07-05 12:23
Straż Miejska Szczecinek
Autor: Paulina Horbatowska - Deciuk

To bilans interwencji w ubiegłym tygodniu. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 44 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 60 interwencji.

Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 3 osoby. 12 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 21 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 2 pojazdów.

Wśród podejmowanych interwencji strażnicy miejscy m.in.  zostali wezwani na interwencję na ul. Zieloną, gdzie w samochodzie ma mieszkać mężczyzna, który ma duszności. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę doskonale znanego, wobec którego kilkakrotnie były podejmowane interwencje. Mężczyzna stwierdził, że nie potrzebuje pomocy medycznej, gdyż już było u niego pogotowie. Stwierdził, że mieszka w samochodzie z powodu konfliktów rodzinnych. O sprawie powiadomiono MOPS celem umieszczenia mężczyzny w ośrodku dla bezdomnych.

Kolejna, tym razem nietypowa interwencja strażników miała miejsce przy ul. Pilskiej. Strażnicy zostali wezwani do dwóch nieletnich, którzy malowali farbą w sprayu stojącą tam lokomotywkę. Po wylegitymowaniu dwóch dwunastolatków, strażnicy przy jednym z nich znaleźli dwie puszki farby.

Chłopcy twierdzili, że grali w kółko i krzyżyk malując symbole na lokomotywce. Obaj zostali przekazani opiekunom.

Do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła informacja, że na ulicy Spółdzielczej, na ziemi leży mężczyzna.

Skierowany tam patrol zastał siedzącego na chodniku mężczyznę. Mężczyzna oświadczył, że wcześniej spożywał alkohol i nie wie jak znalazł się w tym miejscu. Podczas rozmowy z nim strażnicy wyczuli od niego silną woń alkoholu z ust. Mężczyzna ten wielokrotnie próbował wstać, lecz z uwagi na znaczny stan upojenia przewracał się.

W porozumieniu z dyżurnym Straży Miejskiej przetransportowano mężczyznę do miejsca zamieszkania. Ostatecznie został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

Kolejna interwencja także dotyczyła osoby nietrzeźwej.

Dyżurny Straży Miejskiej skierował patrol na ul. Warcisława IV - deptak PKP, gdzie zgłoszono mężczyznę spożywającego alkohol. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę dobrze znanego z wcześniejszych interwencji. Siedział na fotelu przy ogrodzeniu i pił tam piwo. Oświadczył, że spożywa piwo bo jest gorąco i chciał się ochłodzić. Przyznał, że wiedział, że spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest zabronione, jednak oświadczył „ pije bo lubię i pić będę”.

Mężczyzna wielokrotnie był karany przez Straż Miejską za podobne wykroczenia, dlatego na mężczyznę będzie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Kraków. Ściągali golasa z balkonu przy ulicy Poznańskiej. Nietypowa interwencja strażaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE