Od poniedziałku szkoły w Szczecinku zamknięte

2020-03-11 13:45

Zgodnie z rozporządzeniem premiera, Mateusza Morawieckiego, w naszym mieście także zostaną zamknięte szkoły. Jeszcze w czwartek i w piątek szkoły będą zapewniały dzieciom opiekę.

Oznacza to, że rodzice, którzy przez najbliższe dwa dni nie mają z kim zostawić dzieci, mogą przyprowadzić je do szkoły gdzie będą odbywać się zajęcia opiekuńcze.

Jak podkreśla Rafał Stasik dyrektor szkoły:

Decyzja Premiera jest najważniejsza. Wszyscy musimy się do tego dostosować. Bardzo proszę wziąć pod uwagę zalecenia Ministra Zdrowia, który podkreśla, że to nie są wakacje, to nie są ferie wszyscy poddajemy się swoistej "kwarantannie". Próbujmy ten czas jakoś przetrwać w spokoju i bez paniki. Podczas tych dwóch tygodni kiedy szkoła będzie zamknięta uczniowie starszych klas powinni wykorzystać ten czas na przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, który już za nieco ponad miesiąc.

Dyrektorzy placówek przychylają się do decyzji Premiera. Najważniejsze dla nich jest dobro i bezpieczeństwo uczniów. W związku z gwałtownym przyrostem chorych w naszym kraju, należało podjąć takie kroki. Nie należy panikować, ale dla bezpieczeństwa nas wszystkich trzeba zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad higieny.

Rafał Stasik dyrektor szkoły podstawowej nr 5 w Szczecinku przypomina, że jeszcze do piątku w szkole będą organizowane dla dzieci zajęcia opiekuńcze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE