Kolejne ułatwienia dla kierowców. Poprawią się warunki w drodze do Świdwina

2021-09-07 14:26
Spotkanie Burmistrza Połczyna-Zdroju z Zarządem Województwa Zachodniopomorskieg
Autor: Urząd Miasta Połczyn-Zdrój

Jeszcze we wrześniu planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę kolejnego, prawie 17-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej z Połczyna–Zdroju do Świdwina. To dalszy ciąg wyczekiwanych od lat inwestycji drogowych dla Gminy Połczyn-Zdrój. Przypomnijmy, że obecnie trwa przebudowa drogi w kierunku Czaplinka. Na dniach nastąpią też pozytywne zmiany na trasie w kierunku Gawrońca.

Zakres robót obejmie rozbudowę istniejącej jezdni wraz ze skrzyżowaniami i zjazdami. Dziś jezdnia na tym odcinku ma szerokość 6 metrów i musi zostać poszerzona na szlaku do normatywnych 7 metrów, a w miejscowościach do 6,5 m.

Projekt zakłada powstanie dwóch rond - jednego w miejscowości Redło gdzie DW 152 krzyżuje się z drogą powiatową i dwoma drogami niepublicznymi oraz na skrzyżowaniu DW 152 i 163. Przebudowane zostaną też dwa istniejące mosty na Redze i Mogilicy oraz 12 przepustów.

W trzech miejscowościach na trasie - Smardzko, Sława i Redło - powstanie nowa kanalizacja deszczowa. Przed wjazdem do miejscowości zaplanowano wyspy spowalniające ruch, a w miejscowościach budowę ciągów pieszo-rowerowych, budowę i przebudowę chodników, a także nowe zjazdy i zatoki autobusowe. W Redle przy przedszkolu powstanie zatoka parkingowa, a dalej przebudowany istniejący parking.

Przebudowane zostanie też kolidujące z inwestycją uzbrojenie terenu.

Za remontem dróg wojewódzkich przebiegających przez Gminę Połczyn-Zdrój, Burmistrz Sebastian Witek lobbował od początku kadencji, m.in. podczas spotkań z Marszałkami Województwa Zachodniopomorskiego.  Efekty są już widoczne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE