Impreza integracyjna "Razem się uczymy, razem się bawimy" [FOTO,WIDEO]

2020-03-02 14:33

Szczecinecka „piątka” stawia na integrację dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.

Od kilku lat w szkole organizowana jest impreza, która udowadnia, że dla dzieci nie ma żadnych granic. I świetnie potrafią się bawić ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami.

Celem imprezy jest przede wszystkim integracja społeczności szkolnej i uwrażliwienie na drugiego człowieka, ale także podnoszenie własnej wartości. Organizatorzy tego przedsięwzięcia chcieli także w szczególny sposób zwrócić uwagę na prawidłowe nawiązywanie relacji między dziećmi.

Impreza integracyjna w Szczecinku

Podczas tej imprezy przygotowano 14 stacji, na których dzieci miały do wykonania ciekawe zadania. Był m.in. wspólny taniec i śpiew, ale także układanie puzzli i rozwiązywanie zagadek. Dzieci miały także okazję zmierzyć się w konkurencjach sportowych takich jak przeciąganie liny czy rzucanie piłki do celu.

Impreza integracyjna "Razem się uczymy, razem się bawimy" cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczniów szkoły. Dlatego na pewno kolejna edycja tej imprezy będzie zorganizowana już wkrótce w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku.

Polecany artykuł:

Koncert gitarowy w Świdwinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE