Elfy pakują prezenty. Trwa świąteczna akcja charytatywna w Szczecinku [FOTO,WIDEO]

2020-12-17 11:26

Szczecineckie elfy mają coraz więcej pracy. Trwa świąteczna akcja charytatywna mająca na celu zebranie pieniędzy na wózek dla niepełnosprawnej Marysi. Koszt takiego wózka to 14 - 25 tys. zł.

Elfy pakują prezenty - trwa świąteczna akcja charytatywna w Szczecinku

Świąteczna akcja charytatywna "Zapakuj swój prezent" z dnia na dzień nabiera rozpędu. Mieszkańcy naszego miasta coraz chętniej przynoszą swoje prezenty do zapakowania.

Prezenty są małe i duże, a ich kształt czasami to nie lada wyzwanie dla elfów.

My się takich wyzwań nie boimy. Nasze elfy są bardzo pomysłowe i kreatywne. Mamy dużo materiałów i ozdób, które wykorzystujemy do pakowania prezentów. Jeden z naszych elfów jest wielkim miłośnikiem ekologii i dba o to, aby prezenty także były zapakowane w sposób ekologiczny.

Coraz więcej ludzi przynosi nam swoje prezenty do zapakowania. Bardzo nas to cieszy, bo dzięki temu będziemy mogli pomóc Marysi.

Elfy obiecują, że przyjmą każdy prezent do zapakowania, nawet ten dostarczony na ostatnią chwilę - podkreśla Kasia Górska współorganizatorka akcji.

Elfy pakują prezenty. Trwa świąteczna akcja charytatywna w Szczecinku

Elfy pakują prezenty w przedszkolu "Jaś i Małgosia". Możecie je dostarczać codziennie w godzinach od 7.00 do 15.00.

Przypomnijmy - Marysia jest podopieczną Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" w Złotowie. Urodziła się 2. grudnia 2014 r. Jest bardzo pogodną i radosną dziewczynką.

Wskutek przedłużającego się i ciężkiego porodu u Marysi doszło do niedotlenienia mózgu, przez co Marysia choruje na padaczkę. Ma także opóźnienie rozwoju psychoruchowego, obniżone napięcie mięśniowe oraz stygmatyzm nadwzroczny.

Marysia nie chodzi oraz nie mówi. Jest cały czas rehabilitowana. Od 2019 r. uczęszcza do Terapeutycznego Przedszkola.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE