Alarmy bombowe i ewakuacja w trzech przedszkolach w Złocieńcu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-03-12 12:27

Łącznie około 200 osób ewakuowano z trzech przedszkoli w Złocieńcu, do których rano przyszedł e-mail z informacją o podłożeniu w placówkach bomb oraz trującego gazu Sarin.

Chodzi o przedszkola przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego, ul. Stefana Okrzei oraz ul. Elizy Orzechowej. Pierwsze zgłoszenia pojawiły się po godz. 10. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Pracownicy wyprowadzili większość dzieci jeszcze przed przyjazdem służb i skierowali je do pobliskiej biblioteki i spółdzielni mieszkaniowej. Nikomu nic się nie stało. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wszystkie dzieci i pracownicy wrócili już do budynków przedszkoli.

Na miejscu działały trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Drawska Pomorskiego, dwie jednostki OSP ze Złocieńca, Wojskowa Straż Pożarna z Budowa praz policja.

W trakcie prowadzonych działań przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem pojawiła się informacja o podłożeniu substancji chemicznej w budynku przedszkola przy ul. Okrzei. Na miejsce przedysponowano zastępy strażaków i patrol policji.

Strażacy po dojeździe przeprowadzili w pierwszej kolejności ewakuację osób do pobliskiej szkoły. Sprawdzono również budynek i nie stwierdzono żadnej substancji. W trakcie prowadzenia tych działań dowódca polecił jednostkom biorącym udział w akcji przemieścić się do kolejnego budynku przedszkola. Strażacy przejechali do przedszkola przy ul. Orzeszkowej. Tam również nie wykryto niebezpiecznych substancji.

Działania strażaków zakończyły się przed godz. 12-stą. Jak poinformował nas mł. kpt. Mateusz Waszczyk – dowódca JRG PSP w Drawsku Pomorskim w trakcie prowadzonych czynności ewakuowano z budynków łącznie ponad 200 osób – dzieci i pracowników placówek.

Alarmy bombowe w Złocieńcu

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE