King Szczecin efektownie przywitany przez kibiców

Autor: Facebook.com/kingwilki

Zwycięstwo Kinga w debiucie Lampego. W nagrodę efektowne powitanie przez kibiców

2021-01-11 10:12

King Szczecin pokonał na wyjeździe Anwil Włocławek 78:75 w 21. kolejce koszykarskiej Energa Basket Ligi. Najważniejszym wydarzeniem meczu był debiut Macieja Lampego, czyli utytułowanego gracza pozyskanego pod koniec grudnia przez szczeciński klub. Kibice Wilków Morskich zgotowali zespołowi gorące przywitanie po powrocie z Włocławka.

Początek meczu nie należał do szczecinian. Gospodarze szybko wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie. Dopiero po wejściu na parkiet Lampego, Tookiego Browna i fenomenalnej grze Mateusza Zębskiego, wataha zaczęła się nakręcać i powiększać swoją przewagę.

Nerwowo zrobiło się w ostatnich sekundach meczu, kiedy to Anwil mógł doprowadzić do dogrywki, ale grał nieskutecznie. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Cleveland Melvin - 18. Lampe na boisku spędził 17 minut. W tym czasie rzucił 15 punktów, miał także pięć zbiórek oraz dwie asysty.

Wracających z Włocławka zawodników i sztab szkoleniowy powitali w Szczecinie kibice. Nie zabrakło rac i śpiewów. Fani nie mogą oglądać meczów na trybunach, ale wspierają zespół w inny sposób.

Docenia to trener Jesus Ramirez. “Odkąd tutaj przyjechałem, w trakcie tej dziwnej pandemicznej sytuacji na świecie, gdy gramy bez kibiców, to czuję tę pozytywną energię w sztabie, w szatni, w klubie i przede wszystkim wśród kibiców. Może dla tej grupy ludzi to jest normalne, ale dla mnie to bardzo wiele znaczy” - powiedział szkoleniowiec Kinga, cytowany przez media społecznościowe klubu.

King Szczecin zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli. Szczecinianie wrócą do ligowego grania już w najbliższą niedzielę 17 stycznia. Wilki Morskie zmierzą się w hali w Stargardzie z Asseco Arką Gdynia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Nie tylko Marcin Gortat. Co wiesz o polskiej koszykówce?

Kiedy, po raz ostatni przed długą przerwą, Polska grała na koszykarskich mistrzostwach świata?
Bartek odebrał Mitsubishi Space Star od Radia ESKA! Zobaczcie jego radość!