Fabryka Wody

Zwiedziłem Fabrykę Wody przed otwarciem. Tak wygląda największy aquapark w regionie

2024-02-22 12:49

22 lutego Fabryka Wody gościła komisję szczecińskiego magistratu ds. inicjatyw społecznych sportu i młodzieży. Z tej okazji największy aquapark w regionie mogły zwiedzić również media. Oczywiście w Fabryce Wody nie mogło zabraknąć naszej redakcji. Zobaczcie zdjęcia wodnego centrum!

Jak wygląda Fabryka Wody?

Pierwsze rozmowy na temat budowy Fabryki Wody rozpoczęły się już w czerwcu 2018 roku. Ponad 5 lat później jesteśmy na chwilę przed otwarciem jednego z najnowocześniejszych aquaparków w Europie, który będzie mógł konkurować z podwarszawskim Suntago.

Podczas zwiedzania obiektu mogliśmy obejrzeć 3 główne strefy Fabryki Wody - aquapark, saunarium oraz strefę edukacyjną. Trzeba przyznać, że całe centrum robi wrażenie przede wszystkim rozmiarem. Obejście Fabryki Wody zajęło nam ponad 2 godziny, a i tak nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkich atrakcji.

Oczywiście główną atrakcją Fabryki Wody jest aquapark, w którym znajduje się 21 niecek basenowych o łącznej powierzchni lustra wody ponad 2400m2. Czyni to z Fabryki Wody największy aquapark w regionie, posiadający zarówno baseny stricte rekreacyjne, jak i jeden duży olimpijski.

Kolejną atrakcją Fabryki Wody jest jedno z największych saunariów w całej Europie. Sauny i łaźnie znajdziemy na 3 poziomach Fabryki Wody.

Nie można zapominać o strefie edukacyjnej. W tej części budynku znajdziemy instalacje edukacyjne, a także ściankę wspinaczkową oraz kręgielnie. Wszystkie atrakcje znajdziecie w naszej galerii.

Fabryka Wody - kiedy otwarcie?

Fabryka Wody znajduje się na etapie uzyskania zgody na użytkowanie terenu. Aktualnie trwa usuwanie mniejszych usterek, są to m.in. pęknięte płytki czy niedokręcone klamki, więc największe ubytki to już przeszłość. Co przed nami? Ostatnie zezwolenia, a następnie wpuszczenie testerów do Fabryki Wody. Będą oni podzieleni na różne kategorie wiekowe. Część basenowa oraz edukacyjna są w stanie przyjąć 2200 osób w jednej chwili, ale plany są ambitne, co podkreśla Konrad Stępień, prezes zarządu Fabryki Wody:

- Chcielibyśmy, aby przynajmniej te 3000 osób dziennie pojawiło się w obiekcie

W Fabryce Wody zatrudnienie znajdzie około 300 pracowników. Aktualnie trwają ich szkolenia:

- Wiele osób chce u nas pracować. Ta skala przeszła nasze oczekiwania - dodaje Konrad Stępień, prezes zarządu Fabryki Wody

Zdjęcia Fabryki Wody obejrzycie w naszej galerii!

Fabryka Wody w Szczecinie w budowie