Zadbaj o zdrowie rodziców lub dziadków

2021-10-12 15:00
dr Tomasz Lipiński podczas badania ultrasonograficznego odcinka aorty
Autor: Materiały prasowe SPWSZ

po raz trzeci mieszkańcy Szczecina, którzy skończyli 65 lat mają możliwość, bezpłatnie poddać się badaniu USG, które wykrywa bardzo groźnego tętniaka aorty brzusznej.

Aby wykonać badanie, trzeba posiadać co najmniej trzy czynniki ryzyka - chorobę wieńcową, nadciśnienie i podwyższony cholesterol.

-Program badań przesiewowych, jest realizowany w ramach ogólnopolskiego programu, badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Jest to badanie dla pacjentów bezbolesne, inwazyjne i przede wszystkim bezpieczne. Badanie jest również szybkie i trwa około 10 minut. Od pacjentów nie wymagamy skierowania od lekarza rodzinnego. Całe badanie jest bezpłatne. Skomentował lek. med. Mateusz Motyliński ze szpitala przy ul. Arkońskiej. 

Rejestracja na badania, odbywać się będzie poprzez ogólnopolską infolinię, która będzie otwarta w przyszłym tygodniu w dni powszednie w godzinach od 9 do 18.

Starszy mężczyzna potrącony na rowerze. Nikt nie ruszył z pomocą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE