Zachodniopomorskie. Wiemy, ilu mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych na koronawirusa

2021-03-12 8:48
Szczepienia Szczecin
Autor: NFZ Szczecin

Podsumowanie szczepień w województwie zachodniopomorskim przekazała na sesji sejmiku Justyna Łyjak, pełnomocnik wojewody ds. szczepień przeciwko Covid-19. W całym województwie podano już blisko 180 tys. dawek. W pełni zabezpieczonych jest jednak trzy razy mniej.

Mowa o mieszkańcach Pomorza Zachodniego, którzy przyjęli już dwie dawki szczepionki na koronawirusa. W Szczecinie i regionie codziennie wykonuje się kilka tysięcy szczepień.- Ilość wykonywanych szczepień dziennie to jest 2704. Oczywiście, liczba ta każdego dnia ulega niewielkiej zmianie, ale oscyluje w takich granicach - mówiła podczas sesji sejmiku województwa zachodniopomorskiego Justyna Łyjak, pełnomocnik wojewody ds. szczepień przeciwko Covid-19.

To daje w sumie pawie 180 tysięcy podanych szczepionek. - W ramach tej grupy osób mamy zaszczepione drugą dawką ponad 62 tysiące osób. To oznacza, że tyle mamy osób w pełnej ochronie - dodała Łyjak.

Na terenie Szczecina i regionu działa obecnie ponad 250 punktów szczepień. Największy w szczecińskiej Netto Arenie.

Lekarz zalecił nam leczyć się bimbrem, przez syna policja zabrała aparaturę
Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE