Za nami kolejna edycja imprezy Graffiti Jam. Zobacz, jak było! [WIDEO]

i

Autor: mat.prasowe

Za nami kolejna edycja imprezy Graffiti Jam. Zobacz, jak było! [WIDEO]

2021-07-26 10:38

Graffiti Jam to kolejna edycja imprezy, która udowadnia, że młodzi ludzie potrafią zaangażować się społecznie, rozwijać swoje pasje i umiejętności w poszanowaniu zasad estetyki oraz ekologii. Celem projektu było zakupienie dwóch specjalnych koszy do segregowania odpadów, przeprowadzenie warsztatów graffiti i wzbogacenie wizerunku miejsca oraz miasta. Działania miały promować postawę proekologiczną i wspierać młodzież w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

Skateplaza w Szczecinku to przestrzeń, która posiada wszelakie przeszkody m.in. murki czy schody, przeznaczona do jazdy na deskorolce, rolkach, BMX lub hulajnogach. Przeszkody to elementy, które możemy po prostu spotkać w przestrzeni miejskiej, a młodzież wykorzystuje je do ćwiczeń bardziej ekstremalnej jazdy i zdobycia dodatkowych umiejętności sportowych. Jak powiedział jeden z uczestników Graffiti Jam, jest to miejsce, w którym młodzi ludzie mogą spędzać czas w ulubiony sposób.

Graffiti to coś więcej!

17 lipca to miejsce zapełniło się ludźmi kreatywnymi, którzy chcieli odnowić skateplaze. Miejscem, które przedstawi graffiti jako sztukę uliczną, a nie jak może sądzić wiele osób, niszczenie elewacji budynków. Całość imprezy została sfinansowana z Programu Społecznik.

- Od dwóch lat jesteśmy wspierani przez Urząd Marszałkowski i Marszałka Olgierda Geblewicza w procesach wyciągania młodzieży na zewnątrz i jej integrowania. Jesteśmy w tej przestrzeni po raz trzeci i dzięki projektowi Urzędu Marszałkowskiego możemy się cieszyć świetną zabawą – mówi animatorka lokalna, Lidia Pieńkos.

Jędrzej Dunaj, organizator imprezy, dodaje, że dzięki Programowi Społecznik impreza ta zaczęła się bardziej rozwijać i zarówno młodsi jak i starsi znajdą na Graffiti Jam coś dla siebie.

Więcej o programie Społecznik na lata 2019-2021 znajdziecie >>tutaj<<.

Artykuł sponsorowany