Kamerzysta może mataczyć. Sąd zdecydował w sprawie patostreamera

i

Autor: SE.pl "Kamerzysta" może mataczyć. Sąd zdecydował w sprawie patostreamera

W szczecińskim sądzie powraca sprawa popularnego patoyutubera

2022-11-10 8:37

Łukasz W., znany jako Kamerzysta po raz kolejny zasiądzie dziś na ławie oskarżonych. To już kolejny proces w sprawie o znęcanie się nad niepełnosprawnym psychicznie chłopakiem. Pierwszy proces został przerwany ze względy na chorobę sędzi orzekającej w sprawie.

Na ławie oskarżonych Kamerzysta nie zasiądzie sam. Obok niego znajdą się tam Wioletta K. i Adrian S. Cała trójka usłyszała zarzut znęcania się nad niepełnosprawnym intelektualnie chłopakiem. Film z tego zdarzenia zamieścili potem w internecie. 

Wyrok w tej sprawie miał zapaść już na początku roku. Tak się jednak nie stało z powodu przedłużającego zwolnienia lekarskiego sędzi. Przepisy prawa stanowią, że jeżeli w składzie orzekającym następują jakiekolwiek zmiany, to cały proces trzeba zacząć od nowa. Na dzisiejszej rozprawie przeczytany zostanie więc akt oskarżenia, a także ponownie przedstawiony będzie cały materiał dowodowy. 

Oskarżonym za zarzucane im czyny grozi nawet 8 lat więzienia. Przypomnijmy, że to nie pierwszy konflikt z prawem Kamerzysty. W październiku został on skazany za uderzenie starszego mężczyzny. Sąd wymierzył mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, w związku z czym Łukasz W. musi co miesiąc wykonywać 30 godzin prac społecznych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE