filharmonia szczecin aluprof

i

Autor: ALUPROF

wydarzenia

Urodziny spędzi na podsumowaniu kariery. Do Szczecina przyjedzie znany fotografik

2024-04-24 12:09

Wyprzedzał swoją epokę, tworzył dla znanych marek, a jego nazwisko znają na całym świecie. W Szczecinie nie tylko będzie można przyjrzeć się efektom jego kariery, ale i osobiście poznać wielokrotnie nagradzanego fotografika. 5 maja w Galerii Poziom 4. odbędzie się otwarcie wystawy RETROSPEKTYWA. To zbiór prac Ryszarda Horowitza.

RETROSPEKTYWA:Ryszard Horowitz. Wyjątkowy wernisaż z okazji okrągłych urodzin

To podróż przez ponad pięć dekad twórczości jednego z najbardziej wpływowych artystów współczesnych - Ryszarda Horowitza. To fotograf i fotokompozytor, znany z łączenia różnych technik w zaskakujące kompozycje wizualne. Autor w 1959 roku wyemigrował do stanów Zjednoczonych, to tam rozwinął szybko swoją karierę. Współpracował z instytucjami filmowymi i znanymi na całym świecie markami, jednak cały czas wypracowując własny styl.

- Zobaczymy jego prace od 1969 roku do 2022 roku. On był prekursorem stosowania efektów specjalnych i to jeszcze w czasach, w których nie było obróbki komputerowej. Jego rodzaj wykonywania fotokompozycji nazwano nawet stylem Horowitza. Zdjęcia przedstawiają odrealniony świat, który naprawdę robi wrażenie - tłumaczy Karolina Kordys, koordynatorka wystawy. 

RETROSPEKTYWA

i

Autor: Materiały organizatora

Wystawa powstała, dzięki wieloletniej współpracy z ZAiKSem. Wernisaż z udziałem artysty zaplanowano na 05.05.2024 na godzinę 20:00. Data nie jest przypadkowa, właśnie w tym dniu Ryszard Horowitz będzie świętował 85 urodziny. Wejściówki są dostępne do odbioru w kasie Filharmonii, jednak ich ilość jest ograniczona.