Wielka inwestycja w Świnoujściu

Tunel pod Świną coraz bliżej ukończenia. Wylewają już asfalt!

2023-03-12 9:43

Tunel w Świnoujściu do jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji nie tylko dla mieszkańców, ale również dla turystów. Czekają na nowe informacje, a my mamy je całkiem dobre. Wylano już część pierwsze warstwy asfaltu!

Budowa tunelu w Świnoujściu. Widać już spore zmiany!

Doszły do nas fantastyczne informacje, jakimi są prace w tunelu, a dokładniej wylewanie asfaltu. To znak, że inwestycja jest coraz bliżej ukończenia!

- Po wielu miesiącach pracy, od wydrążenia tunelu TBM, wykonania wyjść ewakuacyjnych w technologii mrożenia czy budowy galerii ewakuacyjnej pod jezdnią, rozpoczęło się układanie masy bitumicznej. Na przygotowanej wcześniej izolacji kładziona jest warstwa asfaltu lanego, a następnie druga warstwa, ścieralna. Kiedy zakończy się ten proces, wykonawca rozpocznie szereg testów bezpieczeństwa, które sprawdzą, czy tunel jest odpowiednio przygotowany dla jego przyszłych użytkowników – czytamy na stronie tunel-swinoujscie.pl

Oprócz wylewania asfaltu trwają też inne prace wykończeniowe oraz instalacyjne, np. obudowa paneli aluminiowych na ścianach szczelinowych, czyszczenie czy montowanie drzwi w pomieszczeniach technicznych.

Tak wygląda obecnie tunel w Świnoujściu!