Zabawne

Szczecin: To najdziwniejsze nazwy ulic w mieście! Czy znasz je wszystkie?

2024-04-13 15:07

Każdy z nas zna ul. Wyszyńskiego czy Ku Słońcu. Ale w Szczecinie jest o wiele więcej ulic, które swoimi nazwami mogą naprawdę zaskoczyć. Mało kto wie, że w stolicy Pomorza Zachodniego możemy zamieszkać na ul. Piotrusia Pana! Jakie inne dziwne nazwy ulic znajdują się w naszym mieście?

Ulice w Szczecinie 

Według spisu ulic w Szczecinie na rok 2023, w naszym mieście znajduje się 1917 ulic. To o przeszło 300 ulic więcej niż jeszcze 5 lat temu! Szczecin rozwija się i powiększa, a co z tym idzie, konieczne jest wymyślane nowych nazw ulic. Z tego względu zaczyna brakować "tradycyjnych" nazw, a urzędnicy muszą coraz bardziej trudzić się nad znalezieniem inspiracji. Kiedy przejrzymy listę ulic naszym oczom ukażą się naprawdę dziwne nazwy! Jesteście ich ciekawi?

Bajkowy Szczecin 

W ostatnich latach w Szczecinie pojawiło się kilka nazw ulic, które pochodzą z prawdziwie bajkowego świata! Wystarczy przytoczyć ulice Piotrusia Pana; Królowej Śniegu czy Jasia i Małgosi. Większość z nich znajduje na północy Szczecina, w dzielnicy Bukowo

Szczecin nie leży nad morzem! 

Mimo tego, że Szczecin wcale nie leży nad morzem, to kilka nazw ulic może wprost sugerować, że jest wakacyjnym kurortem! Nazwy ulic takie jak Niebiańska czy Rajska wskazują, że Szczecin to prawdziwy raj na ziemi! Jeśli jesteście ciekawi innych dziwnych i zabawnych nazw ulic koniecznie sprawdźcie naszą galerię. 

Tory do "doliny śmierci". Odkryty fragment historii szczecińskiej komunikacji miejskiej